Vítejte u Čmoudíku

Co nás čeká...

Táborový informátor Podlesí 2022
Datum: 30.6.-17.7.

Táborový informátor 2022 – ČMOUDÍK

Nakládka věcí  na stavění – provedou vybraní členové dle přímé domluvy. Hlavní nakládka a třídění materiálu proběhne v pátek 24.6.2022 od 15 hod ve stavebninách v Proskovicích. BUDE UPŘESNĚNO NA ODDÍLOVÉM WEBU a WatsApp.

Případné nejasnosti o táboře (o seznamu věcí apod.) vám podáme osobně, telefonicky, na schůzce rodičů 8.6.2022 po schůzce v klubovně nebo mejlově  na cmoudik@cmoudik.cz nebo karo.sro@seznam.cz.  

Stavění tábora a sekání louky (info na webu, pravděpodobně 18.-19.6.2022) platí jen pro kadety a vybrané pracovité námořníky J.. Pátek až neděle 24.-26.6.2022. Pro ty, co nebudou domluveni jinak (třeba s dodávkou v pátek během dne), bude sraz určen a napsán na webu a hlavně aktualizován na Messengeru Vedení a WhatsApp všech, scuk u klubovny nebo v Proskovicích a pojedeme auty. Předběžně v 16-18 hod. Pokud pojedou celé rodiny nebo skupiny vlastním autem, tak to uvítáme. Jídlo vlastní, i když nějaké pití a jídlo zajistíme, nemusíte to přehánět, nějakou polévku uvaříme ze společných zásob. …. 😊

Odvoz věcí a kol na tábor – možnosti  – a)  přivezete si je sami, pokud přijedete na stavění nebo na začátek tábora 1.7.2022 pátek dopoledne v 8-10 hod s táborníkem společně. Anebo také již ve čtvrtek večer 30.6.2022, abyste se nemuseli uvolňovat z práce. b) věci a kola přivezte kdykoliv přes PRACOVNÍ týden do stavebnin v Ostravě – Proskovicích, nejpozději do středy dopoledne 29.6.2022. Otevírací doba po-pá 7-16:00 hod. Ti co mají klíče nebo se s někým domluví, mohou nechat věci samozřejmě i v klubovně. c) ve středu 29.6.2021 v 17 -17:30 hod do klubovny. Někdo z Vedení u klubovny bude čekat. Zkrátka ti, co pojedou stavět, už si většinu věcí mohou nechat na táboře. Sledujte prosím zprávy na www.cmoudik.cz Na tábořišti NEJEZDĚTE auty pokud bude mokro až do tábora, musíme minimalizovat potkávání a zničení louky jako v minulých letech, věci sneste z kopce anebo – pokud si troufáte a nebude mokro a nezničíte-li příjezdové cesty– sjeďte k potoku. 

Odjezd na tábor – jsou dvě možnosti odjezdu. Buď vlastními prostředky přímo na tábořiště – nejvhodnější je přijet buď ve čtvrtek 30.6.2022 k večeru anebo v pátek 1.7.2022 ráno do 10 hod přímo na tábořiště. Druhá možnost je, že zajistíme odvoz těm, kteří nemají vlastní. Takových členů je minimum, takže zajistíme odvoz těm, kteří se VČAS napíší na oddílový web - odjezd ve čtvrtek 30.6.2022 k večeru  pravděpodobně v 18 hod od klubovny, případně jinde po domluvě se zapsanými. Včas zapsaným to upřesníme. Jedeme bez krojů, s sebou svačinu a pití na cestu, kopii nebo origoš průkazky zdravotní pojišťovny, podepsané potvrzení o bezinfekčnosti, s datem začátku tábora 1.7.2022. Budeme s sebou pro jistotu mít i prázdné formuláře o bezinfekčnosti. Předpokládáme, že společné stravování začneme pátečním lehčím obědem, protože většina má z domu jídlo a to se musí sníst, ale pokud někdo nebude mít, tak ho umřít hlady samozřejmě nenecháme. J

Návštěvní den z hygienických důvodů letos NEBUDE. Neplánované návštěvy mohou vést k pokutám a také k ukončení tábora ze strany hygieny. Navíc o víkendech plánujeme výjezdy mimo tábor (kola, lodě). Ale pokud pošlete během tábora na e-mail  nějaké fotky z cest či turistiky, pozdravení, krátké vtipné video, které poté mohou vidět všichni, tak projektor a centrálu máme.  Nejlépe na mejl karo.sro@seznam.cz,  nebo přes úschovnu apod. Vůbec se nebudeme zlobit, pokud budou mít táborníci s sebou flešku s oblíbeným karaoke, filmem nebo fotografiemi z Vašeho rodinného turistického cestování nebo poznávání, rádi si to promítneme, táborníky vyzkoušíme, zda si pamatují, kde s Vámi už cestovali J.  A ještě za to můžou obdržet body do táborového bodování. Ale pokud to není bezpodmínečně nutné, neposílejte balíky! Máme velké problémy s jejich vyzvedáváním na poště. Pokud něco táborníkům bude drobného chybět (počínaje kartáčkem na zuby, mýdlem či jiné potřeby), umíme je koupit v Budišově n.B. V případě nezbytnosti dodání chybějících věcí nemožných pořídit v rámci tábora doporučujeme osobně dodat věci k nám do práce a skladů ve stavebninách v Ostravě – Proskovicích (vedle Proskovjanky a Psoty, tel 602 336 729, otevírací doba po-pá 7-16:00 hod). Převoz na tábor už nějak zařídíme.

Do tábora (příjezd a odjezd z tábora) - se dostanete nejlépe autem – z Budišova n.B. do Podlesí (cca 5 km), pokračujte rovně po hlavní cestě směr Libavá. Cca 1 km za Podlesím je (vloni byla) u cesty cedule „Olomoucký kraj“ a „Ptačí oblast“, u které je odbočka doprava na polní cestu. Zde obvykle bývá zákaz vjezdu, ale zásobování tábora nám zatím tolerují J. Po cca 300 m je z této polní cesty sjezd do údolí k táboru, parkujte ale nahoře v okolí polní cesty a to tak, ať můžou projet i traktory a lesní stroje, které tam občas jezdí. Můžete sjet i dolů k potoku, ale je zde horší cesta a v případě bahna už nemusíte vyjet nahoru a můžete nenávratně rozrýt cestu… J.

Adresa tábora – PIŠTE J: Jméno (na to občas rodiče zapomenou…), Tábor oddílu ČMOUDÍK Ostrava, Podleský Šifrák, 747 87 Budišov nad Budišovkou – Podlesí.  Pokud možno neposílejte doporučené zásilky, i po mnoha letech táboření na stejném místě nám občas na poště dělají problémy a nechtějí nám některé doporučené zásilky a balíky vydat v zastoupení…

Kapesné: Dle uvážení rodičů, ale rozhodně to nepřehánějte. Až tak moc příležitostí na utrácení v průběhu tábora není, většinou pouze při cestách do Budišova (na koupaliště, vodácký výcvik, cyklo,) v hospodě v Podlesí nebo starší při cyklopuťáku. Hlady ani žízní určitě nikdo strádat nebude! Doporučujeme cca 300 - 400,-- Kč. Je možné si vzít i nějaké vlastní pití (balík minerálek…) a schovat si je ve sklípku (podepsané fixem). I když pití samozřejmě máme i společné! Nepřehánějte to se sladkostmi a slanostmi, někteří mají plné stany brambůrek a sladkostí a nejí potom normální jídlo!

Ostatní:  Není vhodné brát na tábor drahé věci a mobilní telefony, za které neručíme!!!  V údolí tábora většinou stejně není nijak dobrý signál. Během táborového programu budou mít stejně všichni mobilní telefony vypnuté, případně „pohřbeny“ až do konce tábora…J. Na tábor jezdíme užít si přírody, tábořit a sportovat! Pokud potřebujete poslat nutně SMS vzkaz, zašlete ho na telefon 606211798 Šrámce, hospodářka tábora ve všední dny jezdí do obchodu a bude ho dle možností zapínat. Nebo Rosťovi na 736 754 102. Mějte prosím ale na zřeteli, že vedoucí se starají hlavně o chod tábora. V případě nutnosti se samozřejmě ozveme. Dále doporučujeme pokud možno co nejvíce věcí a oblečení a nářadí označit monogramem, protože dochází často k záměnám (hlavně oblečení, ešusy, sekyrky, šátky, kroje, oddílové dresy, mikiny, bundy apod.) V případě nenadálých událostí (povodně …) podléháme evakuačnímu plánu AČR a veliteli vojenského prostoru, který nás pravidelně kontroluje a navštěvuje, stejně jako Vojenská policie, takže neprovádějte prosím bez požádání žádné zbytečné záchranné akce. Pokud táborník užívá nějaké léky pravidelně, nezapomeňte je přibalit a informovat zdravotníka! Zdravotník a hospodář tábora je Šrámka. V prvé řadě u ní se budou táborníci hlásit se svými případnými zdravotními problémy. V táborových končinách se speciální léky opravdu těžko kupují, i když v Budišově a Vítkově lékárna samozřejmě je.

Kolo – nechejte kolo před odvozem na tábor prokontrolovat (technický stav). Nejednou se nám stalo, že se kola málem „rozsypaly“ a na táboře nemáme k dispozici náhradní součástky na tolik druhů kol.  Před převozem dodávkou na tábor z kola sundejte doplňky (tachometry, světla, pumpičky apod.), protože může dojít při přepravě k odpadnutí J. Všichni budou mít náhradní duši do svého kola a povinně přilbu !!! Vhodné jsou i cyklorukavice.  Kdo si najde čas na přípravu doma, může již namalovat za bodíky táborový jídelníček na tvrdý papír A4 s motivem pekla nebo čertů… nebo prostě s táborovým motivem. Kdo netuší, může se mrknout na starší táborové fotografie a dokumenty ve fotogalerii táborů na www.cmoudik.cz

Příjezd z tábora:  Buď opět individuálně z tábora v neděli 17.7.2022 v dopoledních hodinách, odjet z tábora cca do 12 hod. Někteří budou odvážet materiál, někteří se přidají do aut k jiným rodinám atd. Ti dají domů vědět. Obvykle se přesuneme ke klubovně do Zábřehu (Svornosti 3211/29a,), kde budeme vydávat táborové věci a kola po dojezdu předběžně mezi 14:00-15:00 hod. Zprávu pověsíme na oddílový web a pošleme přes náš oddílový WhatsApp.  Kdo nebude mít vlastní odvoz, napište se prosím včas na oddílový web, přihlašování tam včas vyvěsíme, odvoz samozřejmě zajistíme. Bylo by opravdu vhodné si odvézt věci od klubovny v tomto čase, případně pokud nestíháte v práci, domluvit nějaký jiný brzký termín. Do klubovny se sice dá po dohodě s Vedením nebo s „klíčníky“ dostat i jindy, ale ať tam věci neleží celé prázdniny. Potřebuje – li někdo orazítkovat formulář pro firmu, zdravotní pojišťovnu, zaměstnavatele či odbory o absolvování tábora, samozřejmě ho potvrdíme. I později během prázdnin.          

Vedoucí – nezapomeňte svá osvědčení o splněných kvalifikacích vedoucího ATOM, KČT a dalších kursech! Učitelé svůj diplom! Kuchaři svůj zdravotní průkaz… atd. Všichni musí včas dodat „Potvrzení na hlavu“ (schopen práce s dětmi) od lékaře a bezinfekčnost – po dohodě se Šrámkou, pokud už je od Vás nemá.

 

Ing. Rostislav Kašovský, vedoucí oddílu a tábora, 736 754 102, cmoudik@cmoudik.cz    karo.sro@seznam.cz   


Přihlásit na výpravu:

Jméno a příjmení(přezdívka):

Účast:

Červenec

Po Ut St Ct Pa So Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
>
AdministrátorTOPlist
  
© 2007 - 2010 Design by  Jan Dudek - Sněhur