Vítejte u Čmoudíku

Co nás čeká...

Táborová kronika - ČEROVINY 1.-10.7.2022 !!!
Datum: 17.7.

Budliky, budliky,

všichni hříšníci třeste se! (Kulisy: řinčení řetězů, pekelný smích, rej, nářky chycených hříšníků) Sjezd pekelníků v Podlesí byl oficiálně zahájen!  Všechno to začalo sice už 30. 6. 2022, kdy někteří čertí nedočkavci přijeli natěšení do Podlesí, aby si zabrali ty nejlepší pekelné kouty. Někteří pekelníci jsou tak nečertovští, že je sem přivezli čertí rodiče už v lednu, to se však nesetkalo s velkým ohlasem u Lucifera a ten přikázal je doma ještě trochu počertit. Ale 30. 6. už byl Lucifer připraven své čertovské učně přijmout. A protože měl Lucifer dobrou náladu, první den neměli žádné velké úkoly a nechal všechny minipekelníky se seznámit s peklem a jeho věrnými druhy. Malí čertíci se seznámili také s pekelným řádem, snědli své domácí zásoby řízků a buchet a užívali si první společný večer.

Píše se 1. 7. 2022 doráží zbytek čertovských dětí, někteří se odmítají vzdát svých rodičů, ale řetězů tu máme naštěstí dost!

Tož když se ráno léta čertova 1.  července zpekelnili i zbylí čerti, kteří nebyli až tak žhaví na pekelné veličenstvo a jeho družinu luciferčíků. Na oběd čerti schramstli kotel nudlové polívky, potom si schrupli, aby měli dost sil na odpolední radovánky u her. Pekelná kuchařka Šrámka uznala, že čertíci jsou pekelně špinaví, ale protože se čerti neradi myjí, donutila je se mýt pomocí hry. Taky tím otestovala jejich šikovnost, neb čertíci měli za úkol přenést na svých hlavičkách kotlíčky vody, nejméně se mýt chtěla Ryska, která asi pekelně často sleduje Slunce, seno… A tak protančila tábořištěm suchou nohou. Špatně si nevedli Deli, Cherry, Ady Tomáš, Ryska, Tejna a Vašík.

Aby se čertíci naučili spolupráci, byli večer rozděleni do družin na zelenáče, modráky, černíky a hnědáče. Nechť si pekelní rodičové dobře zapamatují, do které družiny jejich ratolesti patří (pro případ, že bychom o nějakou družinu přišli, ať ví, že není třeba je v pekle vyzvedávat a jejich pozemské statky mohou bez protestů užiti).

HNĚDÁČI - Vašík, Salám, Prcek, Zuzka, Sebastian, Lukáš, Chips, Kimono, Mirinda

ČERNÍCI – Honza, Ryska, Lenka, Miki, Vilém, Jarda, Lachtan, Olivka, Markétka

MODRÁCI – Karča, Vojta, Kili, Ady, Tomáš, Eduard, Zajíc, Okurka, Timotej

ZELENÁČI – Vendy, Eidam, Tejna, Bobek, Fredy, Adidas, Cherry, Deli, Mája

Hrálo se taky kradení, které skončilo 1:1.

2.7.2022

A teď už jedeme na ostro! Ráno budíček, rybička, rozcvička, protože dnešní den ve jménu přátelství a lhostejnosti! A protože jsou malí čertíci takoví kamarádi, s radostí sobě vlastní se ujali pekelné práce – uklízeli tábořiště a dřevník, dodělávali hřiště, rozehráli turnaje v haka pokaido a boji o kůl. Nejlepší ohniště měli Černíci, následováni Hnědáky, Modráci a Zelenáči byli shodně.

Co čert ale nechtěl, někteří pekelníci byli uneseni (Ryska, Tejna, Prcek a Vojta). Vidíte rodičové, můžete uvolnit pokojíčky, já Vám to říkala! Povedlo se jim však poslat svým družinám vzkaz s mapou, kde se nacházejí. Někteří členové byli zachráněni, jiní by měli nosit mapu i na lat…toalety 😊 Nejrychlejšími hledači jsou Zelenáči     Následovala družina Hnědáci, Modráci, Černíci. Ačkoli Ryska nakreslila nejkrásnější mapu, její družina (Černíci) ji nechala na pospas hříšným lidem, protože ji nedokázala najít. Nechceme se nikoho dotknout, ale na povrch prosakují informace, že prý šli po čuchu, když se předchozí den nemyla u hry a stejně jim to nebylo nic platné. Ve volných chvílích družiny dodělávaly nástěnky a ohniště. Kohopak asi na nich uvaří? Možná právě Rysku, když právě Černíci vytvořili nejlepší ohniště nebo Marťase, z toho bude větší hostina 😊

No a protože občas nějakému čertovi ta končetina chybí, třeba když se má proměnit v hada, ověřili jsme, jak se zvládnou družiny se přesouvat pomocí předem určeného počtu nohou a rukou.  Nejlepší byla družina Modráků, následována Hnědáky, Černíky, Zelenáči na čestném bramborovém.

Taky probíhá kontrola pelechů, máme tady totiž pekelné psy a nechceme, aby chytli blechy 😊 Tak na návštěvu můžete přijít k Rysce a Prckovi, Kimonu a Mirindě, na druhou stranu velkým obloukem se vyhněte brlohu Adidase a Sebastiána a Okurky a Lukiho.

Jo a taky v Podlesí sprchlo, tak si čertíci museli jít zahřát své kosti do sauny.  V 

Luciferově kině v tee-pee se promítal film Tajemství hradu v Karpatech.

 

3.7.2022

Lenoši pekelní! Dneska ošidili rozcvičky! Potrénovali jsme ale pekelné mozky, nohy i stroje a vyrazili vstříc Budišovu nad Budišovkou. Dneska si vzal juniory do parády vrchní Lucifer ve výslužbě Rosťa ve jménu zodpovědnosti a nezodpovědnosti. Vyrazili jsme na lodě do Budišova, ano ano modernizace dostihla i peklo a pekelníci se musí učit bojovat s hříchy i na vodě. A nebylo to jen tak! Čertíci osedlali kola, protože sedmimílové boty mají dovolenou. Rosťova flotila čítá kajaky, paddleboardy, rafty a baraky. Děckám to celkem šlo a na závodech byla sranda. Disciplínu sice čerti nemají, ale disciplíny zvládli dobře: kolečko na barakách, kolečko na raftech, lovení míčků, jednotlivci pak řádili sólo na kajakách i na paddleboardech. A jak to teda Rosťa vidí? Kdo to teda vyhrál?

KAJAKY

Rarášci  (plavčíci) – Linda, Jarda, Kimono

Čertíci (námořníci) – Seba a Kili, Bobek, Adidas

Ďáblíci (kadeti) – Vašek, Honza, Salám, Ryska, Tejna, Prcek

PADDLEBOARDY

Rárašci - Jarda

Čertíci - Olivie, Seba, Adidas, Bobek, Tomáš, Luki

Ďáblíci - Eidam, Vašek, Honza, Ryska, Salám

RAFT

Černíci, Modráci, Hnědáci, Zelenáči

MÍČKY

Hnědáci, Modráci, Černíci, Zelenáči

BARAKA

Modráci, Hnědáci, Zelenáči, Černíci

 

4.7.2022

Ráno si dětičky užily budíček od samotného Lucifera! Ten rozdal nástroje a šlo se na to!  Pak si vzal malé pekelníky do parády Kari, odvedl čertíky a čertice z tábora a museli najít 18 pekelných strojů v lese.  Štafetově běhali ke strojům pro papírky v barvě své družiny.  A přestože je teprve pár dní prázdnin i některým vedoucím už velmi chybí matika. Anebo to byl záměr? Děti by hledaly 19. papírek asi dodnes, kdyby existoval, a tak si musely vystačit s 18. Družina, která je sesbírala první, vyhrála (Hnědáci).

Z dalších dvou stanovišť blíže tábořišti měla každá družina dopravit dva pekelné stroje do tábora a na čas. No pro některé byl pekelný úkol dopravit na místo jen sebe. Nejrychlejší byli zase Hnědáci.

A musím Vám říct, o obědu…už víte, co jsme měli? Mlaskání jistě bylo slyšet až do Ostravy, vždyť byly řízky! Mňam! Odpolední klid si užilo nejvíc vedení (chrníme 😊) a Žanet s psisky na prochajdě kolem tábora.

Po klidu pak byly závody s pekelnými stroji na družiny, které absolvovaly i kolmo již bez strojů (s prodloužením trasy a „trestňáky“ za zboření překážek), také měly slalom bez použití rukou 😊 Nezávisle musíme uznat, že podpora byla obrovská.

Dále se hrála Haka, Boj o kůl, proběhla i hádanka a šifra – šifru první odhalil Marťas, hádankou byl totiž lahváč.

Také jsme v peklíčku zatopili a pekelníci se umyli v teplé vodě.

 

5.7.2022 

Je to tu peklo! Řeknu Vám. A taky tu mají pekelně drahé koblihy! Ale co bychom malým pekelníkům nedopřáli. Tak jsme se na snídani poměli. Ráno se hrála Haka a Boj o kůl. Schválně jestli máte už vsazeno, kdo vyhraje?! Ani peklu se nevyhýbá déšť, protože jsou čerti leniví opravit pekelnou střechu, a tak se všichni ukryli v pekelné kuchyni (ne na peci), kde se učili poznávat KPČ a značky, až si zase půjdou pro nějakou Dorotu Máchalovou, aby trefili.

Luciferovi rádci se zatím seznámili s kamerami a byli jim peklem propůjčeny ke zdokumentování pekelného života.  Také si musí vydělat na koblížky, takže mají malí pekelníci za úkol natočit reklamu.

V pekle mají i vymoženosti např. elektřinu, ale při dnešních cenách topíme raději dřevem, těch máme v pekle dost a taky jako čerti máme rádi v peci to malé peklíčko, takže až ceny vyšplhají do nebes, ratolesti Vám budou umět rozdělat oheň 😊 A když jsme u toho vaření, dneska to opět stálo za to. Terezka vařila domácí ovocné knedlíky, závidíte co?! Však čerti se olizovali až za ušima! No a po takovém obědě jsme si zasloužili vydatný odpočinek, za deště se nám spalo královsky, odpolední klid jsme tedy protáhli.

A pak plni sil pokračovali v pekelném stanu (tee-pee) v programu a začala vážnější témata. Mikimu jsme však prostor raději nedali, protože tématem dnešního dne byla moudrost a hloupost. S obojím se setkáváme nejen v pekle velmi často. Malí pekelníci skládali střípky moudrosti, aby se něco dozvěděli. Vyhráli Hnědáci. Dále se soutěžilo v kvízu po trojicích z družin podle věku na otázky o oddílu. Vyhráli Modráci. Taky byl kvíz na ano/ne, tam vyhrála Zelenáči a taky jsme si po

čertovsky dobře zazpívali na různá témata. Nejlíp krákorali Modráci.

Po nástupu a mytí zubů dostaly družiny instrukce, kde se ukrývají zlé vlastnosti, co

jsme už přemohli (lhostejnost a nezodpovědnost). Nejlépe hledali Hnědáci a Modráci. A

večer byla pekelná zábava, zpívalo se v tee-pee a prohlíželi jsme si fotky z tábora.

 

6.7.2022

Dnešek se nese v duchu rychlosti a pomalosti, proto i článek dnes bude rychlovka. A tak rychlý byl i den, hrál se turnaj v Australáku a Štafetový běh.

Dohrávala se Haka pokaido, Boj o kůl, elektřina…  Rozehráli jsme Ringo a Boj o šátek. To byl fofr 😊

Počasí nám přálo tak napůl, občas nám trochu sprchlo, ale pekelníci už jsou celkem kovaní. Hrázka už nám přetéká!

 

7.7.2022

Ráno jsme si přivstali! Vrchní Lucifer ve výslužbě Rosťa zavelel k odjezdu, a tak jsme si sotva stihli vyčistit pekelný chrup a posnídat chlebíky se sýrem. Pobalili jsme saky paky a vyrazili vstříc Budišovu nad Budišovkou a dále k vodní nádrži Kružberk, cílovou stanicí byl tábor BVÚ. Tož když jsme vyrazili do civilizace, vzali jsme na sebe lidskou podobu. Pravda některým se to povedlo částečně, ale povedlo se, žádný člověk nás po cestě nepoznal. Pro některé byla cesta peklem, no nahoru dolů, sedmimílové boty mají pořád dovolenou.

„Sousedi z BVÚ“ nás přivítali vřele, vyhradili nám v táboře místečko, byla také prohlídka tábora, která trvala div ne celý den. No na nástup se běží osm kilometrů, ale jak to BVÚběhá! Hráli jsme Ringo, fotbal, Haka Pokaido a Loužárnu, naši se nenechali zahanbit a bojovali jako lvi! Kdepak si na čerty přijdou s Robinsonem Crusoe (ceteh BVú).

Také nás BVÚ pohostilo bramborovou polévkou, tak jim patří DÍK DÍK DÍK!

Ostatní, kteří se neúčastnili nelítostného boje, sledovali vyhrocená utkání. Také jsme zkontrolovali brlohy BVÚ, ale teda ty jsou, normálně spí družiny pokupě v jednom stanu, no to teda nevím, spát s takovým Vašíkem :D

Cestou zpátky do peklíčka v Podlesí naši tajní informátoři zjistili nějaké techtle 😊 Kopce byly dlouuuhé, a tak i Fredy stihl vyhučet díru do hlavy Zuzce 😊 Ta mu však hned druhý den odjela s Tomem na tanečky, budeme doufat, že se v pekle zase šťastně shledají.

A speciální přání tu máme z dnešního dne pro oslavenkyni Adélku, přejmenovanou na DELI,

protože se nám letos Adélky přemnožily. Deli se nám od loňska počertila a na kole jí to

šlo! A jde jí i plavání, když ji přes celé tábořiště přenesli a hodili do hrázky.

Večer si pekelníci zasloužili teplou vodu, tak jsme jim zatopili pod kotlem a už nás čekalo výborné

rizoto od Terezky a Peti 😊

V teepee jsme pak zkoukli film Zpívej 2.

 

8.7.2022

Otřesné! Dnes dopoledne přímo za bílého dne byly z pekelné kuchyně ukradeny lavičky. Zloděj zanechal čertům pouze výsměšný vzkaz, že nemají po pachateli pátrat, jinak budou naschvály přibývat. Taková pekelná nestoudnost, okrást čertiska! Lucifer vzteky snědl dvě hříšné duše, plival oheň na všechny strany, zaklel i nejhoršími pekelnými nadávkami! Naštěstí zloduch neměl zřejmě dost sil a lavičky se zanedlouho našly odložené v tee-pee. Nebo chtěl čerty opravdu někdo jen pozlobit?! Zlobit čerty, však počkejte, peklo všechno vidí.

Dopoledne byla soutěž o nejchlupatějšího čerta, kterou vyhráli Zelenáči. Soutěž spočívala v kradení si kolíčků z „kožichu“. To byla mela…

Na oběd měly být krvavé kuličky, ale místní řezník včera v hospodě přebral limonády a bylo mu tak špatně, že v místním krámu došlo maso! Čerti však o hladu nebyli, pekelná kuchařka Šrámka podávala halušky se zelím a bryndzou. Ty byly! Taky se na nich podílela půlka pekelné honorace (Peťánek Jirkáč, Marťas, Šrámka, Kraťas, Žanet) a na vše dohlížela babi a Terezka. O rajskou ale pekelníci nepřijdou, bude v neděli.

Odpoledne byli čertíci vyhnáni ze svých pelechů a šlo se pracovat. Prý pekelný oheň nějak vyhasíná či co, tak byli starší čerti vyhnáni do lesů na smůlu a vyráběli fakule.  Mladší sbírali chrastí na velký pekelný bál pod bedlivým dohledem Jirkáče. Potom si družiny upravovaly svá ohniště, aby si mohly povařit nějakou tu zlobivou dušičku. Chystá se do pekla prý velká návštěva, tak chtěli být připraveni.

No a aby té práce nebylo zase moc, večer čerti lenošili v sauně. Lucifer se hádá s šéfem

nahoře, to abyste se nedivili, že počasí tak blázní a chvíli svítí slunko a chvíli lije

jako z konve! Brrr, vodičku my čerti neradi! Zvlášť někteří, kteří se nechtějí ani jednou

za pekelný rok umýt.

A abychom nezapomněli, také se proslýchá, že na bále budou nějaké přehlídky, snad to

nejsou žerty, protože pohádka S čerty nejsou žerty byla večerním programem v teepee,

každopádně družiny poctivě cvičí představení pro Lucifera, který už se nutně potřebuje

pobavit, abychom nedopadli jako Janek 😊

 

9.7.2022

Ráno vstal Lucifer levým kopytem, situace byla tak zlá, že s námi i přestal mluvit a místo toho vysílal pomocí pekelné trouby morseovkou ranní poselství: -.|.-|| - - -|....|-.|..|...|-|..|-.-.|....|| ...-|.-|...|| -.-.|.|-.-|.-|| .- -.|.-.|.|-.-|...-|.-|.- -.|.|-.|..|| Překlad najdete níže.

Pekelná kuchařka už je taky pekelně otrávená z Luciferových nálad, navíc jí nikdo nenakreslil jídelníčky, tak splnila svůj slib, že nebude vařit. Všem čertům ukrutně kručelo v břiše, že se lidé široko daleko báli, že hřmí. Tak to vzali malí pekelníci do svých rukou, a aby si zase naklonili pekelnou vrchnost posbírali kotlíky, vařečky a pekelné přísady a šli na svá ohniště připravit gulášky! No Hnědáci sklidili cibuli ze všech zahrad od Podlesí až do Budišova, Zelenáči si zřejmě odskočili do Maďarska pro tunu papriky a přivezli Hnědákům pekelné chilli koření. Modráci se drželi osvědčených tradičních postupů. Černíci to brali a lá Babica a útočili na chuťové pohárky hlavně vrchního Lucifera v čertovské penzi Rosťu, nějak však zapomněli, že ten vyhlíží převlečen za pracanta na světě hříšníky. Všichni to měli dobré a malí pekelníci si pěkně mlaskali, prý už jen pivo k tomu chybělo :D Pro vedení se ujala role kuchařky zase Terezka, která nám uvařila výborný guláš, až i Lucifer roztál a zapomněl, že se zlobí. Měla taky zdatného pomocníka (Peťánek), který se už z kuchyně jen tak doma nedostane 😊

Po klidu byla čertovská olympiáda. Čerti a čertice soutěžili ve třinácti disciplínách (luk, discgolf, trefa na bránu, švihadlo, potápění,

10.7.2022

Dnes nás budili rádcové! Tak si umíte představit, jak vypadal budíček. Rozcvičku dirigoval jako vždy Marťas i Kraťas. Rybičku absolvovalo i vedení!

Vedení se dnes vůbec zapojilo do her, například si to rozdali s čertíky do přetáhování lanem, Nakonec se z toho strhla velkolepá bitva vedení proti malým čertíkům, kteří ale spojili své síly a vedení na ně ani zdaleka nestačilo. Snad nám nevyhlásí válku, protože nevím, nevím, jak by vedení mělo šanci přeprat tyto siláky.

Taky jsme v nedeštivých chílích pokračovali v turnajích, hrálo se Ringo a Boj o šátek.

Hnědáci se snažili získat Leonky podpis za uzlíky, trochu se to protáhlo, ale i Chips nakonec zavázal, tak vypadá to nadějně.

Taky byly dneska závody v regatě. Ty probíhaly netradičně v kuchyni, protože déšť nám tropí naschvály a prohání nás celý den. Nejlepší a nejrychlejší uzličkáři jsou .

 

 


Přihlásit na výpravu:

Jméno a příjmení(přezdívka):

Účast:

Srpen

Po Ut St Ct Pa So Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
>
AdministrátorTOPlist
  
© 2007 - 2010 Design by  Jan Dudek - Sněhur