Vítejte u Čmoudíku

Co nás čeká...

Slovenský Ráj - info před odjezdem!
Datum: 4.5.-8.5.

Ahojte, píši aktuální situaci.

Odjezd jsme se nakonec dohodli v pátek večer 4.5.2018.  Návrat počítáme v úterý 8.5.2018 k večeru, domů pošleme sms, jak na tom jsme.
Vratimov pojede po vlastní ose a asi se potkáme až na místě (Hrabušice, Podlesok, tam někde ...).
Já nakonec vezmu 7-místného Logana + vozík s plachtou na bagáž, abychom nebrali zbytečně moc aut.
Cca kolem 18 hod bych naložil Výškovice na Šeříkove (Rosťa, Sokec, Vendy, Křeček), poté bychom v Hrabůvce přibrali Márušku (cca 18:30 hod) a nakonec vyzvedneme ve Vratimově Aničku s Markétou. Prťata, mám vzít "podprdelníky" nebo budete mít svoje?  :-)
Můžete vzít do auta něco pěkného na flešce, oblíbený film nebo muziku, co rádi posloucháte....:-) Pojedeme podle dopravní situace cca 3,5 hodiny. B-) Samozřejmě zastavíme na čůrání. 
 
Kromě Vratimova, který spí v chatce, ostatní spíme v oddílových stanech ve vybaveném kempu Podlesok, který je výhodně umístěn přímo u vstupu na Suchou Belou nebo blízko Prielomu Hornádu. Stany a kempové vybavení (taky vařič a konvici) beru oddílové, vy si vezměte spacáky, případně i deku navíc, pokud máte studený spacák, karimatku, případně polštářek, věci na spaní, baterky-čelovky, příborové sáčky - tedy lžíci, nůž, zápalky/zapalovač..., ešus + hrníček nebo něco obdobného, hygienické potřeby, kartáček + pastu + ručník, plavky (možná stihneme termály..). Průkazky KČT, pasy nebo občanské průkazy. 
 
Další vybavení - dobré vybavení na tůry v roklinách, kvalitní bundu nebo i pláštěnku, kvalitní botky, náhradní botky (můžete si je promočit třeba v Suché Belé), něco na chození po kempu a okolí, a další oblečení a spodní prádlo. Večery můžou být chladnější...;-)  Do auta se můžete sbalit do čehokoliv, kufr, tašky, velký batoh... ale nezapomeňte dobrý batůžek na tůry! A případně láhev na pití.
Mapy SR máme v klubovně, tak snad je nezapomenu vzít. :-)
Křečku, umíš vzít oddílové GPS přístroje a připravit, jestli jsou v okolí kešky? Potřebujeme splnit kešky do Hořcovy výzvy!
 
Jídlo. Samozřejmě, jsou zde hospody, bufety, koliba... Ale také vím, že při poslední naší návštěvě bylo třeba na Kláštorisku, kudy určitě půjdeme, dost draho. Takže bych vzal pytlíky a nebude od věci si chystat na výpravy svačinky (můžeme i společně) a večer si můžeme na vařiči i něco uvařit /ohřát. Určitě uvařím nějaké společné jídlo či polévku, ale vezměte si i něco instantního nebo nějakou dobrou konzervičku na ohřátí. Do hospůdek se samozřejmě zastavíme také. Určitě si z domu vezměte jídlo na pátek a sobotu. Poté na místě dokoupíme čerstvé pečivo. Sladkosti a pití si můžete vzít svoje nebo nakoupit na místě. Nebojte, nikoho umřít hlady nenecháme.  
 
Program. Samozřejmě chození po nádherném Slovenském Ráji. Ale když nebude dobré počasí nebo už budeme mít roklin a žebříků dosti, tak můžeme vyrazit do termálů Vrbov, nebo do Dobšinské ledové jeskyně, nebo na Spišský hrad, nebo do Levoče či Kežmarku... Nudit se určitě nebudeme. 
 
Peníze. Odhaduji na cestování cca 500,-- Kč (auto s vozíkem něco sežere + dálniční viněty...). Kemp Podlesok děti do 10 let 3 EUR/noc, nad 10 let 4,50 EUR, poplatek obci 0,50 EUR, za stan 3,50 EUR (postavíme asi dva stany), auto 3 EUR, vozík 3 EUR - to vše x 4 noci.  Poté to rozpočítáme přesně, ale počítejte v průměru cca 30-35 EUR/osoba/kemp za 4 dny. Vstup třídenní do Ráje 3,50 EUR dospělý a 1 EUR dítě. V ceně je sice pojištění, ale já se na cestu a celý pobyt připojistím. Pokud mi během  čtvrtka napíšete, že chcete cestovně připojistit do ciziny (pokud nemáte svoje připojištění), tak mi to prosím napište a já to poté rozúčtuji. 
Případné další výdaje - na  jídlo a hospody dle štědrosti Vašich rodičů :-)Dobšinská ladová jaskyňa 8 EUR dospělí, do 15 let 4 EUR.   http://www.ssj.sk/sk/jaskyna/6-dobsinska-ladova-jaskyna         Termály Vrbov večerní koupání  http://www.termalnekupalisko.com/ dospělý 9 EUR, dítě 6,50 EUR. Případně Spišský hrad dospělý 8 EUR, dítě 4 EUR...
 
Zkrátka a dobře, když to orientačně sečtu bez kapesného a utrácení v hospodách, tak kemp + vstupy + dokoupení a vaření společného jídla vidím na 60 EUR (poté to rozúčtuji přesně, nejmladší to budou mít levnější) + 500,-- Kč cestování.
 
Lodě. V plánu jsme měli splouvání Prielomu Hornádu, máme zarezervované místa v neděli, ale protože je v Hrabušicích podstav vody (momentálně je na vodočtu 68 cm a potřebujeme 70 cm), tak nemá cenu se tahat s loděmi, pokud nepřijde větší déšť. I když je o jeden centimetr méně, pracovníci Národního parku nás na vodu nepustí.To víme. Pokud by do pátku přeci jenom napršelo, dám Vám vědět, krásné splouvání stojí 10 EUR osoba.   
 
Pokud by byly dotazy, pište, mejlujte....
Rosťa K.
736 754 102

Poslední zprávy hovoří, že voda klesá a že nás do Prielomu Hornádu nepustí. Ale pro změnu uvažujeme, že třeba po cestě zpět zvládneme lehkou feratku na Martinských Holích? Vybavení pro jistotu vezmeme...Ještě mne tak napadlo, vezměte si cyklo rukavice, kdo nezapomene, hodí se na držení se žebříku nebo na řetězy...

smiley

 


Přihlásit na výpravu:

Jméno a příjmení(přezdívka):

Účast:

1. Rosťa
2. Libor
3. Vojta
4. Vašek
5. Lenka
6. Dušan
7. Viki
8. Špion
9. Sokec
10. Anička
11. Marketa
12. Křeček
13. Vendy
14. Máruš
Prosinec

Po Ut St Ct Pa So Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
>
AdministrátorTOPlist
  
© 2007 - 2010 Design by  Jan Dudek - Sněhur