Vítejte u Čmoudíku

Co nás čeká...

Sraz ABC tábornických oddílů na Bítovském mlýně - pořádá BVÚ - obhajujeme dva Štíty vítězů!!! V neděli LAGORI CUP!!!
Datum: 22.9.-23.9.

V sobotu a neděli 22.-23.9.2018 nás čeká důležitý sraz ABC oddílů, tentokrát nikoliv na Bítovském mlýně, ale kousek vedle u  Olbramic. Kopíruji pozvánku pořádajícího BVÚ. V neděli tamtéž proběhne náš odložený turnaj LAGORI CUP! Přijďte pomoci našemu oddílu, obhajujeme dva štíty vítězů. :-) Podrobnosti o odjezdu upřesníme na web. Stany a tábornické vybavení samozřejmě vezmeme společné oddílové. Zapisujte se na web!

69. SRAZ ODDÍLŮ

 

zabývajících se tábořením, turistikou a pobytem v přírodě
Místo konání: Tábořiště TOM Zálesák Hlučín
Pořadatel: BVÚ Ostrava

Časový plán srazu

pátek 21. 9.v odpoledních hodinách příjezd a ubytování

 • 22.00 - večerka

sobota 22. 9.

ráno náš sraz 8:30 hod na Vřesinské, konečná tram v Porubě

 • 11.30 - porada vedoucích
 • 12.00 - slavnostní nástup a zahájení srazu
 • 12.30 - prezentace účastníků pětiboje
 • 13.00 - zahájení soutěží
 • 18.00 - ukončení soutěží
 • 19.30 - zapálení táborového ohně
 • 23.00 - večerka

neděle 23. 9.

 • dopoledne volno, oddílový program, LAGORI CUP, turnaj pořádaný naším oddílem
 • 11.00 - závěrečný nástup, vyhlášení výsledků, ukončení srazu
 • 11.30 - setkání vedoucích oddílů
 • odjezd domů po ukončení LAGORI CUPU, pravděpodobně kolem 15 hod
Sraz našeho oddílu nejpozději v sobotu 22.9.2018 v 8:30 hod na konečné tram Vřesinská v Ostravě - Porubě. Raději o pár minut dříve. Pokud se nevejdeme do aut, tak v 8:30 hod odjíždí srazový bus pořadatelů. Program je jasný, v sobotu pětiboje družstev o Štít vítězů (kluci, holky, veteráni), večer táborák a v neděli náš odložený LAGORI CUP, protože na jaře nám ho přerušil déšť. Věřím, že upřednostníte dvojdenní výpravu s přespáním pod stanem (oddílové stany a tábornické potřeby  samozřejmě vezmeme) a absolvujete s námi táborák a pomůžete alespoň zpívat. :-) 
S sebou: Věci na sportování (oddílová trika mikiny, kraťasy, tepláky.... sportovní boty - vhodné jsou kopačky, na štafety i LAGORI), na nástup půjdeme v pevnějších botech (ty jsou vhodné i na večer) oddílových trikotech nebo mikinách a bundách (pro přihlášené nováčky něco vezmeme :-)). No a oblečení na spaní samozřejmě + hygienu, ručník, kartáček, pastu...Náhradní spodní prádlo a ponožky. Spacák. Karimatku. Věci povezeme z Vřesinské velkým autem, ale můžete je mít samozřejmě rozumně zabaleny (nikoliv do kufru :-o). Jídlo a pití vlastní, protože nebude čas na vaření.... ale ohniště samozřejmě připravíme a bude možno uvařit čaj či ohřát konzervu. :-) Hrnek nebo ešus.  Nádobíčko - vázačku, šátek, psací potřeby. Pokud nováčci nemají, tak nevadí.  Pokud chcete jet jenom na jeden den, tak si musíte zajistit dovoz/odvoz, my budeme mít plno práce se soutěžemi a turnajem. Ty, co s námi zůstanou až do konce LAGORI, samozřejmě přiblížíme do Ostravy, mějte číslo na rodiče, dáme včas vědět, kde Vás vysadíme nebo dopravíme k domovu. ;-)
  Přijďte pomoci našemu oddílu, obhajujeme dva štíty vítězů. :-) 
Přátelé, dovolte mi, abych Vás pozval jménem celého TOM BVÚ na již 69. sraz všech oddílů, které i v dnešní době nezanevřely na víkendy v přírodě, byť jen kousek od Ostravy. 
Sraz se letos uskuteční na tábořišti TOM Zálesák Hlučín; GPS 49.7907597N, 18.0722417E , je to jen pár km od Bítovského mlýna, ve stejném údolí. Mapa je v příloze. Sraz se letos uskuteční v termínu 21. 9. - 23. 9. 2018. Jízdní řád srazového autobusu je už zveřejněn na webu BVÚ v sekci "Aktuality", odkaz ZDE 
Srazové tábořiště je Vám k dispozici od pátku do neděle, ale srazové soutěže takzvaného pětiboje o štíty vítězů se uskuteční v sobotu poledním slavnostním nástupem počínaje, 6 hodinou odpolední konče. Během této doby máte také možnost zúčastnit se soutěží na jednotlivce, pořádanými jak oddílem BVÚ, tak obvykle zástupci jiných oddílů. Ve večerních hodinách proběhne táborák ve velkém stylu, na který jste všichni zváni nejen jako diváci, ale rovněž jako zpěváci a herci. V neděli v 12 hodin bude sraz zakončen předáním diplomů a štítů vítězům. 
  Tak jako v minulých letech, tak i letos budou tři kategorie do pětiboje, a to kluci, dívky a veteráni 
  Dovolím si Vás také požádat, abyste si za oddíl připravili soutěž mimo pětiboj ať už na jednotlivce, nebo na skupiny a také scénky či píseň k táboráku. Fantazii se meze nekladou J 
 Pitná voda bude jako každý rok zajištěna cisternou, která se přes noc bude zamykat. 
Podrobnější informace o Sraze, včetně přihlášky, najdete www.bvu.cz v sekci "připravujeme" 
V případě jakýchkoliv dotazů, či nesrovnalostí, neváhejte se na mě obrátit, rád Vám je zodpovím J 
Ještě jedna doplňková informace: Jako přístupovou cestu prosím využijte cestu od kostela Sv. Bartoloměje v Olbramicích a zároveň prosíme všechny řidiče, aby svá vozidla nechali na parkovišti u kostela sv. Bartoloměje v Olbramicích (viz příloha). Na tábořišti není kde parkovat a samotná cesta je úzká. V případě nutnosti, zejména při vyložení stanů, vybavení, věcí na soutěže není problém tam sjet jedním, dvěma auty, ale byli bychom rádi, kdyby to byla spíše výjimka. Cesta od rybníka ve Zbyslavicích není moc vhodná z důvodů sousedských vztahů. Děkujeme .S  pozdravem,  Walter Groer - Walter Vedení BVÚ 

 

 

  

Přihlásit na výpravu:

Jméno a příjmení(přezdívka):

Účast:

1. Rosťa
2. Šrámka
3. Klára
4. FX
5. Terka
6. Robin
7. Marťas
8. Lea
9. Meloun
10. Jana
11. Martin
12. Mixík
13. Vašek (Sobota)
14. Mikuláš-sobota
15. Kari- neděle
16. Šídlina
17. Mikuláš
18. Peťánek
Listopad

Po Ut St Ct Pa So Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
>
AdministrátorTOPlist
  
© 2007 - 2010 Design by  Jan Dudek - Sněhur