Vítejte u Čmoudíku

Co nás čeká...

Mezinárodní letní turistický sraz V4 v Maďarsku - DUNAKANYAR Hikers Festival
Datum: 4.9.-8.9.

Pár instrukcí. :-) Nic zvláštního. Napište mi ještě prosím, zda mám všechny připojistit (to stihnu klidně až v úterý večer po schůzce),anebo zda máte vlastní cestovní připojištění.  

 
Odjezd. Ve středu 4.9.2019 odpoledne Počítáme mezi 16-17 hod (ještě se můžeme s klukama domluvit v úterý na schůzce, mi to vyhovuje kolem 16 hod a obdobně asi Křečkovi, jakmile bude moci). Zde ještě řešíme, jak s koly. Plánoval jsem je u klubovny hodit na nosiče (střecha, tažné) a frčet, ale čerstvě jsem se dověděl, že KADAO + Zálesáci jedou Tranzity a berou velký vlek na kola, ve kterém bude ještě dost místa.... Akorát že oni budou přibírat nějaké účastníky u VŠB v Porubě kolem 17 hod, a potom pojedou kolem naší klubovny.  Zkusím to ještě s nimi nějak domluvit a dám vědět. Když tak pojedeme dříve a někdo ty kola na vozík u klubovny předá. Kdyby bylo třeba napsat omluvenky do školy, tak napište. :-)
 
Příjezd. V neděli 8.9.2019 večer, napíšeme po cestě.
 
Peníze. Počítám náklady cca kolem 2.000,--Kč, ale.... Já budu mít peníze s sebou, kartu, forinty, EUR.... navíc kemp, ubytování a účastnické poplatky už jsme platili za všechny přes běžný účet, takže můžeme to udělat tak, že to zúčtujeme až po akci na přesně a můžeme to poslat z účtu na účet. Takže doporučuji (kromě případně vlastních platebních karet) nějaké kapesné na útratu (forinty, eura...), občerstvení, suvenýry. Pokud nebudete mít forinty, tak já budu mít určitě více. Případné vstupy a cestovné budeme zase platit ze společného. 

S sebou. Kola, přilby, duše, rukavice, obutí na kolo, nářadí...:-) Možno nechat v klubovně i v úterý na schůzce, stejně jako i další věci. Věci na turistiku (bundy, dobré boty, případně pláštěnku...) a sport na st-ne. Spodní prádlo, hygienické potřeby, ručník, plavky...  Spacák, karimatku, (polštářek). Pro jistotu ešus, lžičku, hrnek, malý vařič mít budu. Oddílové věci, trika sportovní i sváteční, mikinu, bundu... Kdyby někdo něco neměl, tak se ohlaste v klubovně, nafasujete.  čelovku. Spací věci. Čepici, kdo potřebuje.  Doklady (OP nebo pas, průkazku ZP, průkazku KČT...). Mobil dobře nabitý (nikoliv na hry, ale na případnou komunikaci :-)).   Velký stan beru oddílový společný pro všechny. Sbalit do batohu nebo tašky. Vhodný bude i malý batoh na cesty/na kolo. 
 
Jídlo. V Maďarsku je cca stejně "draho" jako u nás a výběr a kvalita jídla si troufám o dost vyšší než u nás. :-) Nemá cenu tedy tahat spoustu pití a jídla, raději koupíme tam. Takže doporučuji pití na cestu + den, jídlo na st večeři a něco na čtvrtek na snídani svačinu, počítám že od čt večera se již budeme stravovat společně. Pořadatelé slibují bufety jídelnu, takže zaplatíme společně místní speciality, ať poznáme maďarskou kuchyni. :-) Samozřejmě nějaké balené drobnosti na případné doplnění svačin mít s sebou můžeme. Ale i v Maďarsku jsou obchody...;-)
 
Program.  Vybereme s ostatními až na místě podle počasí, nabídka je velká a zajímavá, jak jsme již dříve posílali.
 
Kdybych na něco zapomenul, tak pište!

Rosťa 

 

Pořadatelé srazu připravují ve dnech bohatý turistický i společenský program, který bude obsahovat túry s průvodcem i bez něj, cyklovýlety, splutí Dunaje na kánoích……

Namátkou, z čeho budeme vybírat:

Visegrád – hrad a katedrála,

Ostřihom – katedrála, termální koupaliště

Szentedre – umělecké městečko, skanzen

Pohoří Börszöny - vrcholky nad 900 m

Verőce  historická úzkokolejka

Cyklookruh Verrőce – Katalinpuszt

Verőce – Kisoroszi – Verőce vč. přistání na severním cípu ostrova Szentendre (vesty, bezpečnost zajištěna)

Přestože je to sraz mezinárodní, kde budou KČT, KST a dalších turistické kluby, v kempu bude program i pro mládež - tomíky a my si samozřejmě uděláme program vlastní = NÁŠ.  Naši snahou bude vidět, co nejvíce ze zajímavého okolí. Spát budeme v našich stanech v kempu. Stravovat se budeme podle toho, jaké ceny nabídnou pořadatelé a nebo si budeme sami vařit.

Doprava:  Chtěli bychom jet auty s cyklonosiči nebo s vlekem na kola nebo popřípadě společným autobusem z Ostravy s ostatními oddíly. Odjíždět budeme ve středu rozumně odpoledne, návrat v neděli večer.

http://www.termeszetjarofesztival.hu/
-

 

 

Podrobnosti s Rosťou anebo na 

termeszeetjarofesztival.hu    facebook.com/termeszetjarofesztival


Přihlásit na výpravu:

Jméno a příjmení(přezdívka):

Účast:

1. Rosťa
2. Vašek
3. Honza Ř.
4. Křeček
Prosinec

Po Ut St Ct Pa So Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
>
AdministrátorTOPlist
  
© 2007 - 2010 Design by  Jan Dudek - Sněhur