Vítejte u Čmoudíku

Co nás čeká...

Splavení Moravice z Podhradí do Branky u Opavy - INFO ZDE
Datum: 30.5.

Takže. Samostatná auta mohou jet přímo do Pohradí, sraz nejlépe tak kolem 9:15 hod, vždy jsme se sjížděli u starého nefunkčního penziónu (Slezský dům? blíže k jezu), ale Jarda mi vnukl sraz u penziónu Pošty na druhé straně, pod Barem u vody. No, dá se předpokládat, ohledně množství vodáků, že budeme rádi za zaparkování dodávky, která poveze materiál a ostatní zaparkují možná kdekoliv nebo na odstavném parkovišti směr Vítkov.

cca v 8:45 hod bychom nechali jedno auto v Brance v cíli, ale tam bude stačit, když se sjedeme s dodávkou, třeba Šídliny a s Loganem sedmimístným, kterého tam potom necháme.  Z Branky do Podhradí bychom jeli 7 lidí + 2 pejsci a to se do dodávky a k Šídlům vejdeme. Ostatní by tam tím pádem jet nemuseli. Do každé lodi můžu vzít sud nebo pytel, takže věci na převlečení - pokud si je nenecháte v Brance - můžete mít s sebou.

Pro ty, co jedou z Ovy do Branky, Kašáci, Šídliny, Méďa - odjezd nejlépe kolem 8 hod, Méďo, kde budeš čekat? 

Vychází to na dvojice do dvojek (Ria, Baraky) + dva pejsci. Jarda B. chce jet s dětmi na raftu, i tam je možnost se promíchat. Já vezmu i nějaký kajak, i se na něj těším, ale pokud budeme přesně na dvojice, museli by se na kajak najít dva lidé a ostatní být dobře spárováni. Můžeme je nechat samozřejmě v autě a nebrat je vůbec. 

Takže lodě foukadla pádla vesty přilby mít budu. I neoprény, kdo bude chtít, na místě si může vybrat. Vezmu i nějaké boty do vody, ale tady nezaručuji, že pro všechny. Jinak samozřejmě věci na vodu, vhodné šusťáky a pod. Svačiny, pití.... po cestě je občerstvení až od Žimrovic a Branky, a to už jsme skoro v cíli. Nějaké drobné peníze, i když poplatky asi nebudou.

Případné připomínky řešte s Rosťou.  cheeky

 

 

Vypadá to, že v sobotu budou "čistit" pitnou vodu a tak sláva, asi poteče voda z Podhradí.

Tak konečně můžeme vyrazit!

Kdo pojede, tak se napište NEJPOZDĚJI BĚHEM ČTVRTKA  28.5.2020, abychom v pátek mohli vše nachystat nabalit připravit. A vymyslet logistiku. Je s tím dost práce, takže se zapište VČAS!

Vezmeme RIa, Baraky a kajaky. Na kajaky můžou ti šikovnější, nikliv ti, co neumí pádlovat. smiley

Vodáčtí kamarádí,

 

dne 30.5. dle podzimní schůzky na Povodí Odry se bude čistit přivaděč vody v Podhradí. Toto čištění zajišťuje kvalitu pitné vody. Přivaděč se bude čistit cca od 7°° do 15°°. Informaci potvrdil dispečink P.O. 19.5.2020

Pozor nejedná se o organizování sportovní akce na řece. Čištění přivede do Podhradí cca 7,5 m3/s + přirozené přítoky což v součtu může být cca 9 m3/s Pokud se hodláte vydat splout řeku v úseku Podhradí / Branka u Opavy ideálně vyplujte na kajacích, kánoích. Rafty s velikou opatrností můžou se vydat taky, stačí se držet proudnice. 

Ideální doba kdy se vydat na vodu, tak ať nepřejedete vodu a naopak aby jste nepřijeli do cíle za tmy, je 9°° - 11°°.

 

Dá se očekávat že tuto možnost využije více vodáků. Prosíme dodržujte platné vládní nařízení. https://www.vlada.cz/cz/epidemie-koronaviru/dulezite-informace/mimoradna-opatreni-_-co-aktualne-plati-180234/


Přihlásit na výpravu:

Jméno a příjmení(přezdívka):

Účast:

1. Rosťa
2. Šrámka
3. Raďa
4. Šídlo
5. Kim
6. Méďa
7. Eidam a Kili + rodiče - svým autem
8. Marťas
9. Žanet+Triss
10. Vašek + Libor vlastním autem
11. Done + Julie + Adriana vlastním autem
12. Jarda B. s raftem + 3 + 2 auta
13. Walda + 1
Květen

Po Ut St Ct Pa So Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
>
AdministrátorTOPlist
  
© 2007 - 2010 Design by  Jan Dudek - Sněhur