Vítejte u Čmoudíku

Co nás čeká...

Táborová kronika - den po dni - PODLESÍ 2021 zatím do 13.7.2021
Datum: 1.7.-18.7.
  1. 1.7. 2021

Inspektoři do zbraně!

Dnes v 8:00 byl vyhlášen v údolí Podlesí nedaleko Lazského potoka poplach. Díky vzrůstající kriminalitě je situace již neudržitelná! Náčelník zavelel k povolání posil z Ostravy a okolí. Mladí stateční muži a sličné odvážné ženy se proto rozjeli vstříc Podlesí pomoci detektivům potírat zločiny místních kriminálních živlů. A že jich tu je! Policie se dlouhodobě potýká s nedostatkem příslušníků, i proto s posilami přijela řada nováčků. Ostatně za ty platy se není co divit i naši odvážlivci se nechali zlákat až na dobroty Šrámčiny kuchyně a možná nějaký ten slíbený poklad. Ale jak se říká, slibem nezarmoutíš 😊

K 1. 7. 2021 detektivní sbor čítá 32 nových příslušníků. Nováčci byli ubytováni ve svých apartmánech, dostali na rozloučenou od rodičů výslužku na pár let dopředu, takže uvidíme, zdali je v Podlesí nenecháme 😉 Přídavkem si pochutnali na nudlové polévce z naší vývařovny. Jako dezert po odpoledním odpočinku proběhlo školení bezpečnosti, protože někteří detektivové jsou velmi horliví v honbě za kriminálníky. Detektivové byli rozděleni do 4 družin a pustili se do vyšetřování. Aby jim to šlo od ruky, obdržela každá družina detektivní kufřík se všemi vymoženostmi – sádra, sada na otisky prstů, lupa, gumové rukavice, identity zločinců a mnoho dalšího.

Prvním vážným úkolem bylo seznámení se s kolegy pomocí her. Bystrost, hbitost ale i kondici ověřila inspektorka Lea ve hře: „Hlava, ramena, kolena, šátek“. Nejúspěšnější byla družina Modrá, následována Černou, Hnědou a Zelenou. Dále se hrál PLETENEC – kdy se nám z toho všeho detektivové zamotali a jejich úkolem bylo se rozplést. V každé škole i v té naší jsou TESTY – švihadlo, poznávání hodin (detektivové přece nemohou chodit pozdě!), sprint a hod granátem. Kulisu nám dělali vojáci cvičnou střelbou. To máme ale sousedy! Detektivům také přišla první zpráva a hned s úkolem. To měli detektivové radost – museli se seřadit dle velikosti svých členů družin. Byl to trochu boj, ale nejrychleji to zvládla družina Zelená, dále Modrá, Hnědá a Černá 😊 Ve hře SLEPCI zase hledali členové družin svého rádce po hlase, nejlepší sluch mají členové Zelené, Černé, Hnědé a nakonec Modré. Ještě se hrály hry ZÁMEČNÍK a KIMOVKA.

Absolutně nejlepšími za plavčíky byla Eliška z řad nováčků, z námořníků Kili a z kadetů nejmladší Ryska.

Ani večer naše detektivy nepřepadla únava, a tak si část kopala, část obsadila trampolínu, jiní vymýšleli strategie proti kriminálníkům.

Zpráva pro rodiče: Rozhodně neumíráme hlady! Dojídáme svačiny a řízky, někteří mladí detektivové výslužky z domu využili k získání přízně starších detektivů 😊 Na večeři bylo spořádáno přes 140 párků a z polévky s párečkem bude zítra houby, neb detektivům pěkně vyhládlo a všechno se snědlo! Počasí nám dneska přálo! Snad vydrží i zítra, neb mraky se pěkně honí, ale ani déšť nás nezastaví v boji proti lumpům!

MODRÁ – Karča, Vojta, Ryska, Maruš, Vilém, Cherry (Vojtěch Moravec), Adidas (Adam Kukol), Alenka

HNĚDÁ – Vašík, Salám (Rosťa), Bobek, Terka, Prcek (Julča), Eliška, Chips (Petr Valentík), Míša

ZELENÁ – Vendy, Nikol, Eidam, Fredy, Luki, Olivka, Jarda, Okurka (Jakub)

ČERNÁ – Honza, Lenka, Tejna, Kili, Miki, Maty, Lachtan (Petr Matuška), Linda

 

 

  1. 2.7. 2021

K zemi! Vztyk!

Jelikož jsme pojali podezření, že mladí detektivové nevěnují patřičnou vážnost své fyzické kondici, rozhodli se starší detektivové je malinko protáhnout v rámci družinových turnajů. Hrála se HAKAPOKAIDO a tím nemyslíme ani hod dýní ani vaření dýňové polévky 😊 Ve hře je určeno 10 met, hráč musí odhodit míč šikovně v poli, kde jej chytají protihráči, tak aby oběhl co nejvíc met, jakmile je míč chycen z luftu nebo se dotkne míč hráče obíhajícího mety, sečte se počet met, které oběhl a ten se rovná počtu bodů. Nováčci se nenechali zahanbit a starým kmetům to svými výkony pěkně natřeli! Na konečné výsledky se můžete těšit po skončení turnaje.

Dále se rozehrál turnaj BOJ O ŠÁTEK a BOJ O MÍČ. A když říkáme boj, myslíme tím boj se vším všudy. Odhodlání některých detektivů si vyžádalo své oběti, když se Niki neohroženě postavila nepříteli, zradil ji terén a její kotník padl za vlast. Náčelník už sice brousil sekeru, ale Niki se rozhodla si kotník ponechat, tož jsme jí obstarali parádní berličku z pádla a mohla si to dál mašírovat svou nebezpečnou rychlostí hlemýždě. Pro klid v duši jsme ji poslali na marodku, ale Niki je bojovník a za tři hodiny byla zpátky. Družina jí bude chvíli posluhovat a za pár dní se může zase rvát jak o život 😊

Také bylo potřeba uklidnit vášně po těch bojích, a proto jsme nasadili léčbu prací – Marťas využil nabroušené sekery a nálady a šel sekat dřevo, pak trávu. Však ona mu ta práce jenom prospěje! Nejmladší pak hrabali posekané lány trávy, po družinách se dělala družinová ohniště připravená na soutěže i opékání špekáčků…no radši nic, ještě by se Marťas urazil. 😊

O odpolední program se postarala Jana se hrou GANGY – špioni nám napráskali deset míst, kde se scházejí kriminálníci, naši detektivové tato místa musí nenápadně prověřit. Úkolem bylo odhalit počet členů gangů, sestavit identity zločinců a vypátrat jméno hlavního kápa každého gangu. Při pátrání byli detektivové odkázáni pouze na svou paměť, aby se svými zápisky neprozradili, pokud by padli do zajetí. Zápisky mohli sestavit až v bezpečí hlavního četnického štábu. Správně, rychle a efektivně pracují detektivové v pořadí družin: Modrá, Černá, Hnědá a Zelená.

Dále proběhla tradiční šifra, nejlepší odhalovači šifer jsou: Salám (kadeti), Vilda (námořníci), Lachtan (plavčíci) a také oblíbené bodování ložnic, nejpořádnější jsou Lenka a Sugar (Terka), jako po výbuchu to vypadalo u Okurky a Adidase, ale jsou nováčci, věříme, že příště budou mít komínky jak vojáci 😊

Dnes už taky byl tábor „naostro“ se vším všudy! Koho teď napadlo něco jiného než, že už se nepromíjely žádné prohřešky, dá si deset kliků jako naši hříšníci zapomětliví a hubatí! Rodiče se musí připravit na to, že některým se domů vrátí pěkní svalovci 😊

Večer nás chtě nechtě čekala lázeň, sprcha nás sice trošku vyšplouchla, ale naši šikovní zkušení detektivové přišli na příčinu, a tak jsme se nahřáli v teplé vodě, holky umyly své hřívy, jenom Trisska je prasátko a koupel vynechala 😊

 

 

 

 

 

  1. 3.7. 2021

Poplach! Výbuch v centrální kartotéce.

Ráno byl vyhlášen poplach, neboť došlo k obrovskému výbuchu v naší centrální kartotéce. Domníváme se, že nejhorší padouchové z podsvětí se dozvěděli, že jsme na stopě pachateli nedávné loupeže a rozhodli se zničit veškeré důkazy. Podařilo se zajistit část kartotéky, ta je však značně zpřeházená. Zpřeházenou kartotéku je třeba znovu srovnat. Zkušených detektivů je na tuto práci škoda, a proto toto dostali za úkol hned ráno naše nové posily.  Jsme přesvědčeni, že velká bankovní loupež a výbuch v kartotéce spolu souvisí. Věříme, že její srovnání nám tedy pomůže odhalit pachatele.

Detektivové vyfasovali rukavice a helmy, museli proběhnout ohněm (obří švihadlo), přes lávky, přes překážky a rovnou ke zpřeházeným spisům z kartotéky. Po ránu bylo běhání až až. A ani dnes je neminula rybička! Nejlepší byla družina Modrá, Černá, Hnědá, Zelená.

Dále se hrála HAKAPOKAIDO a BOJ O MÍČ. Také se dodělávaly drobné práce, než se vrátí náčelník a bude klikovat celý tábor i s vesnicí. Jelikož už se nám turnaje rozjely na plné obrátky, je třeba vyvěšovat výsledky a taky jsme se dost báli toho náčelníka, tudíž nebylo zbytí a musely se dodělat nástěnky. Nové nástěnky dostaly i nový nátěr a úspěchy našich detektivů se na nich krásně vyjímají.

Pátrání!

Dnes po obědě bylo vyhlášeno pátrání! Neznámý zloděj uměleckých děl a církevních relikvií se pohybuje po celé České republice. Máme podezření, že s tím má něco společného pan Harry Jelínek, který se zabývá prodejem starožitností a byl viděn ne jednom místě činu pár dní před loupeží. Žádný z ukradených předmětů se však nenašel, pravděpodobně skončily u soukromých sběratelů. Harry Jelínek udělal jednu chybu, ze svých cest totiž zasílá své přítelkyni s oblibou pohledy navštívených míst. Tyto pohledy byly u ní zajištěny. Dle pohledů je třeba zakreslit do mapy pohyb tohoto pána podle navštívených míst. Rozhoduje správnost a taky rychlost. Máme za to, že podezřelý chce opustit republiku. Nejlepší stopovači jsou členové z družin Hnědá, Modrá, Černá, Zelená.

Na oběd jsme měli halušky se zelíčkem, slaninou a bryndzou.

Večer se starší členové vydali do Podlesí, zjistit bojový stav na frontě fotbalové. Výsledek mnohé členy moc nepotěšil, návrat do tábora, kde se též bojovalo, byl tudíž trochu mrzutý, ale nebylo to nic, co by nezpravila pěkná písnička. Rosťa vytáhl kytaru a z tee-pee byla koncertní síň nejedna píseň. Nová verze od Leiky už je ve výrobě, takže pěkně naladíme a těšíme se na zítřejší táborák.

 

 

  1. 4.7. 2021

Rozcvička, rybička a dopolední program

Dopoledne do svačinky se hrály turnaje a stejně pořád nemáme dohráno. Hrála se HAKAPOKAIDO a Boj o míč. Taky se od druhého dne bodují stany, předchozí výsledky byly nepublikovatelné, ale můžeme zodpovědně prozradit, že dochází většinou ke zlepšení, musíme pochválit zejména mladé kluky detektivy, kteří teda už nemají binec jako Trisska a prasátka v lesíku.

Diplomacie

Své vyjednavačské schopnosti detektivové prověřili ve hře diplomacie. Detektivové byli rozděleni do skupin podle věku. Takto se utvořilo 5 skupin, které se pod dohledem zkušených vedoucích detektivů vydali na obchůzku Úkolem bylo vyjednat směr obchůzky. A v čem spočívala ta diplomacie? Pro každého detektiva měla určitá stanoviště jinou hodnotu a bylo na každém, aby přesvědčil nebo uplatil ostatní, aby se vydali právě na jím vybraná stanoviště. Na obchůzku měli detektivové dvě hodiny. Za každé projité stanoviště dostal každý člen skupiny příslušný počet bodů (kouzelných fazolí). Nejlepšími diplomaty jsou s přehledem detektivové z družiny Modré (181 bodů), následováni Hnědou (152), Černou (148), poslední skončila Zelená (138 bodů).

Táborák

Dopoledne nám mužská část vedení postavila pěkný táborák, zatímco Šrámka, Marťas a Žanet smažili řízky na oběd. I Rosťa nám pomáhal…ochutnávat 😊 To jste měli slyšet to mlaskání u oběda. Šrámka nestačila přidávat a všichni kromě služby kuchyně a Šrámky, která jim šéfovala, ocenili odpolední šlofík.

Ale zpátky k táboráku! Večer jsme se naskládali jako brambory do řádku k táboráku a zpívali jsme jako slavíci (nejen ti z Madridu). Zpívání musíme trénovat, sopoty se kvapem blíží! Také jsme se pokochali hereckými a pěveckými výkony družin. Tématem scének byla jak jinak než detektivka a zločin. Nejlepší hérečky najdeme v družině Černé – scénka na téma výběrové řízení pobavila nejen vedení, ale i ostatní družiny. Pokud bude na příští představení vyprodáno, můžeme doporučit i představení Zelené družiny. Víte, jak to dopadne, když se jednu banku pokusí vykrást zároveň dvě bandy? 😊). Hnědá a Modrá skončila na třetím místě, nějak nám unikla u Hnědé pointa a Modrá hrála za scénou a nějak zapomněla mikrofony.

Také družiny měly nacvičit nějakou píseň. No upřímně na ty slavíky budou muset detektivové ještě potrénovat! Nejlépe zněla Zelná družina, následována Modrou, které muselo být slyšet až do Ostravy, protože opravdu zpívali všichni členové. Modrá a Černá skončila v závěsu na třetím místě. Každopádně můžeme doporučit Rosťu jako doprovod, pokud byste se chtěli třeba brát 😊Ale pozor je k nezaplacení!

 

 

  1. 5.7. 2021

Dopoledne před svačinkou se dohrávaly turnaje. Možná si říkáte: „Už zase?“ Ale v systému každý s každým (myšleno družiny) se ani Zelená bojům nevyhne, byť se jim snaží utéct jako Maty broskvím, Vendy bryndze a Marťas rozinkám.

Nechť hry započnou!

Jelikož se nám mladí detektivové neustále zlepšují, rozhodlo se detektivní velitelství prověřit jejich dosavadní zkušenosti a schopnosti pomocí her. Detektivové prošli zkouškami z lukostřelby, střelby z pistole, střelby ze vzduchovky, discgolgu, střelby prakem, hodu ringem na tyč, hodu kládou, dále je čekal člunkový běh, potápění, hod granátem, bojový plyn. Jak sami vidíte disciplín bylo opravdu mnoho, výsledky jsme sčítali dlouho do noci a můžete si je prohlédnout na nástěnce uprostřed tábořiště. Díky pozdější večerce (důvody se dozvíte níže a věřte, že se máte na co těšit), byl opět posunutý budíček, aby se nám detektivové vyspali do růžova.

Sauna a kino

S podvečerem starší detektivové připravili k užití novou saunu, která je nejen moc hezká, ale i parádně těsní, tak jsme si užili teplíčka. Po náročném hracím odpoledni se tak celý tábor pěkně zrelaxoval, dokonce i nejmladší členové oddílu se osmělili a prohřáli své mladé kosti.

A večer, zatímco se střídali v sauně detektivové podle věku a příslušnosti k něžnému či opačnému pohlaví, otevřel Rosťa v teepee kino. Mohli jsme vidět pohádku Zootropolis. Naše kritická táborová sestava může vřele doporučit. Někteří táborníci se poznali v postavách a třeba Marťas se od pondělního večera domnívá, že je ladná, štíhlá a moudrá gazela s překrásným hlasem Shakiry. Ostatní diváci pochytili zase z filmu, že mají hlad jako vlk a skupince osob zřejmě budeme muset pořídit náhubek jako nosil ve filmu lišák Nik.

6.7. 2021

Nepovedená snídaně

Dnes nám ráno nezačalo příliš dobře, kuchyňská – Bobek, Maruš, Jarda a Mirinda nám nezvládli uvařit ani čaj, takže jsme museli počkat až na zásah Jany, která nám snídani zachránila.

Ostatně dnešní ráno bylo vůbec netradiční, vynechali jsme rozcvičku a detektivové rovnou pelášili na čištění zubů, každodenní šifru a hádanku.

Hurá na koupák!

Po ranních peripetiích vyjíždíme směr Budišov. Cíl naší cesty není nic jiného než místní vodní nádrž. Připravujeme si kola a po družinách šlapeme nahoru dolů, kopcovatou cestou, co nám síly stačí až do Budišova. Ukazuje se, že naši táborníci jsou na kolech velice zdatní, a i ti nejmenší jedou bez problémů a odvážně zdolávají všechny kopce.

Samozřejmě nejdříve zastavujeme na náměstí, nakoupit si nějaké ty nanuky. Dnešek je opravdu mimořádně slunečný a jakékoliv osvěžení vážně bodne.

Na koupališti je třeba vytahat z dodávky velký náklad lodí, vest a pádel a následně vše připravit, abychom mohli závodit. Velcí foukají lodě, menší zkouší vesty a skotačí ve vodě, vedení mezitím připravuje vodní dráhu z bójek.

Rosťa svolává nástup a důkladně vysvětluje, jak správně pádlovat a jak se chovat na lodi. Táborníci trénují a bojují se zákeřným ovládáním kajaků, u kterých je třeba pádlovat přesně a nezmatkovat.

Na oběd dostáváme příděl rohlíků, paštiky, salámu, jablek a oplatků. Také se trochu opalujeme a nabíráme síly před závodem.

 

Závod se sestává z co nejrychlejšího objetí celého obvodu koupaliště. Každá družina má k dispozici dvě lodě, a tak vždy část jede a část povzbuzuje ze břehu. Následuje sběr míčků, které se jsou pohozeny na vodní ploše a končí se závodem jednotlivců na kayaku.

 

V táboře nás čeká výborná večeře – rizoto s kuřecím masem a parmazánem. Následuje koupání a pomalé ulehnutí do hajan.

  1. 7.7. 2021

 

Špionáž

Pro zlepšení dovedností našich skvělých detektivů jsme se rozhodli pro dopolední hru, kde bylo úkolem strhnout NEPOZOROVANĚ nálepky, které měli všichni členové nalepené na zádech. Bohužel máme stále na čem pracovat, jelikož to nedopadlo, jak jsme očekávali a stal se z toho čistý boj o přežití. Ale nejdůležitější je, že jsme si během toho užili plno srandy, jelikož se do této hry zapojilo i část vedení. Tato hra probíhala celé dopoledne, během kterého jsme dokončili první turnaje a vrhli jsme se na turnaje jednotlivců (pinec, ball cup, dekomlát, šachy a dáma). Nejlepší družina byla Hnědá, Modrá, Černá a poslední Zelená.

 

Schovka

Během odpoledního programu mladí detektivové ukázali své opravdové kvality, jelikož proběhnul nácvik pátrání po ukrytých osobách. A nebylo to nic jednoduchého, každá družina měla dostatek času se pořádně schovat, a dokonce se v průběhu pátrání mohli neustále přemisťovat. Ale výsledky nám ukázaly, že máme opravdu talentovanou mládež a pouze hrstka ukrytých osob nebyla nalezena. Výsledky dle pořadí: Hnědá, Černá, Modrá se Zelenou shodně na místě třetím.

 

Špekáčky

Večer jsme se odreagovali společným fotbalem mezi kluky a dívky trénovaly na blížící se turnaj v softbale. Jelikož jsme se na konci dne všichni pořádně zapotili, rozhodli jsme se pro teplou vodu, kterou nám připravil vrchní topič Peťánek.

Následně jsme se konečně mohli vrhnout na večeři, ale nebylo to jen tak. Každý si ji musel pro jednou připravit sám u ohně. U ohně jsme se pobavili poslední soutěží o nejlepší špekáček a velice překvapila družina Hnědá, která měla opravdu krásně připravený a naservírovaný špekáček. Výsledky dle pořadí: Hnědá, následována Černou, Zelná a Modrá shodně na třetím místě.

Soutěž o nejlepší družinové ohniště, kdy hodnotíme, která družina umí postavit nejkrásnější ohniště, vyhrála Modrá, následovala Hnědá, Černá a Zelená.

 

 

  1. 8.7. 2021

Vody přibylo

Při ranní rybičce jsme překvapení zaplavenou dolní koupelnou a přetékající hrázkou. Koupání trvá dětem podezřele déle než obvykle, haha. Na snídani máme chleby s plátkovým sýrem a proběhla ranní rutina: vztyčení vlajek, bodování stanů, hádanka, šifra. Dopoledne jsme rozehráli další turnaje. Ringo je hra podobná přehazované, kdy se místo míče házejí přes síť dva gumové kroužky a u Boje u kůlu, je úkolem trefovat se míčem co nejvýše do kůlu vysokého 8 metrů.

Na oběd nám Šrámka s Babičkou připravují gnocchi se špenátem a kuřecím masem a brokolicovou polévku. Všechno jsme zbaštili a velcí jedlíci si přidali i třikrát. V odpoledním klidu mládež spodní hřiště s hrázkou proměnila v pláž. Naopak vedení nelenilo a připravovalo CETEHovou hru na odpoledne.

Testujeme naši všestrannou kondici

Zručnost našich prstů prověří vázání základních uzlů na rychlost, přetah lanem zkontroluje naši sílu, a hrou zvaná Australák naši rychlost. Nejlépe si v přetahu a regatě dvojic vedla Hnědá. Družinovou regatu a Australák ovládla Modrá. Sotva jsme dokončili naše testování posilnili jsme se jogurtem na svačinu.

 

Burza

Detektivové se v rámci úkolu pokusili o infiltraci Podlesní burzy. Hlavními obchodními komoditami byly přírodní suroviny. Někteří prokázali značnou finanční gramotnost a obchodního ducha, pachatele nahlášených podvodů však nezastihli. Nejblíž k dopadení a vysokému množství aktiv byla Ryska z kadetů, z plavčíků byla nejlepší Olivka a z námořníků Miki a celkově družina Modrá.

 

Bouřlivá noc

K večeru na nás přichází přívalový déšť, vaječné chleby tak smažíme chráněni deštníkem. Musíme využít plnou hráz, a tak se už od 6 večerní hodiny sauníme. Silné bouřky a hřmění pocítili všichni přítomní v CinemaTeepee. Večerní film byl ukončen dříve a blízání detektivové sledovali z úkrytu svých stanů. Noční hlídky připadli Rádcům.

 

 

 

 

 

 

  1. 9.7. 2021

Elektrika

Vzhledem k nejistému počasí jsme dopolední program dočasně přesunuli do zázemí Četnické pátrací stanice Libavá, kde řeší dočasný výpadek proudu v obci. Detektivové po snídani místních koblížků vložili svou veškerou soustředěnost do aktivace pojistek, které nakonec nahodila nejrychleji družina????? Modrá, Zelená, Hnědá, Černá

 

Písmoznalectví

Expertíza ručního písma se zabývá porovnáváním písemných projevů za účelem potvrzení nebo vyloučení identity pisatele. Detektiv Watson z Anglie popsal družinám postup identifikace a kompletace výsledků ve svém mateřském jazyce. Talent a pozorovací schopnosti detektivů Mr. Watson prověřil na dvou větách: Informátoři spolupracují přes zprostředkovatele. Dle svědků byli pachatelé nejméně dva. Nejlepší schopnost správně seřadit všech 8 pachatelů měla družina Hnědá.

Pórková polévka a čočka nahusto s vajíčkem posilnila detektivy na náročný odpolední výcvik organizovaný místním Strážmistrem Dušanem.

Při dopolední akci se zranil jeden z detektivních psů a byl následně převezen na veterinární pohotovost. Zlomeninám se naštěstí KIM vyhnul, avšak jedna z jeho šikovných tlapek byla poraněna. Pes bude dočasně vystaven mimo službu.

 

Zátah

Nebezpečný zločinec, desetinásobný vrah a pachatel desítek loupeží Martin Lecián stále uniká spravedlnosti. Pohybuje se po celé Moravě od Olomouce až po Ostravu. Veškeré četnictvo je v pohotovosti. Jednotlivé družiny se vydávají po stopách zločince ve snaze ho dopadnout. Na základě prvotní stopy se družiny vydávají k prvnímu místu, kde byl zločinec spatřen, zde dostávají stopy další, které je vedou napříč Podlesím ve snaze dostihnout pachatele. Pro koordinaci družiny využívají špičkové techniky, a to oddílových vysílaček. Vzhledem k vytížení potřebné techniky dohrávají zbylé družiny turnaje: Boj u kůlu a Ringo.

Večer je věnován socializaci detektivů přátelským fotbálkem a diskuzi při zapékání toustů třemi stroji pro celý oddíl. Vedení své zpestřilo hořčicí, děti kečupem.

Před večerkou členové vykládají své strašlivé zkušenosti a příběhy ze zvláštních případů.

 

 

 

 

 

 

  1. 10.7. 2021

 

Zátah

S vidinou dalšího náročného dne byla detektivům připravena snídaně ve formě chlebů se sypaným sýrem. Nebezpečný zločinec stále nebyl dopaden. Družiny Hnědá a Černá tedy pokračují v již započatém pátrání po zločinci Martinu Leciánovi. Detektivové v pohotovosti rozehrávají turnaje na jednotlivce Pinec, BallCup, Šachy a připravují si písničky na večerní program Sopoty. Nakonec nejlepší čas a jejich posun v celotáborovém bodování si zajistila družina Černá.

Loužárna

Před obědem rozehráváme nový turnaj. Ve čtvercovém poli se nachází 3 členové dvou družin. Za jeho hranicí zbylí členové trefují ve čtverci protihráče a takto se 3x protočí. Volné družiny započaly svůj souboj v přehazované.

Na oběd jsme se posilnili rajskou polévkou, šťouchaným bramborem a karbanátky, po kterých se jen zaprášilo.

Křtění

Po odpoledním klidu následovala šifra. Rádcové také tajně spřádali pikle na tradiční přivítání nováčků do oddílu – křtění! Mezi členy oddílu byli zasvěceni s přívlastky: Míša  - žák Sherlocka Holmese, Maty – tiskový mluvčí, Adidas – nepořádný detektiv, Eliška – všestranný nadporučík, Alenka – usměvavý nejedlík, Chips – hlavní pojídač důkazů, Lachtan – vážený hrotič situací, Cherry – višňový detektiv, Okurka – detektiv rychlík, Terka – maskérka detektivů. Jak můžete vidět ve fotogalerii, všichni byli bahenní lázní a bylinným ložem nadšeni.

Sopoty

Večer se teepee rozeznělo zpěvem našich členů. Hudební vystoupení stálo za to! A určitě si příští rok koupíme lístky do první řady. Za své výkony byli oceněni prvním místem: Mirinda – sólový zpěv – Lásko, zpěv po dvojicích vyhrála Maruš a Prcek, skupinový zpěv: Eliška+Linda+Alenka s lidovkou Čerešničky, čerešeničky a druhá skupina: Ryska, Lenka, Maruš, Prcek a Sugar s písní Severní vítr. Vojta, Vašík, Eidam a Honza si zaslouží speciální ocenění za rap na Mikiho. Čestné uznání si vysloužili dále: Olivka za hudební nástroj, Miki za zpěv bez textu, a že to byla dlouhá píseň, Fredy za vlastní text písně oslavující nohy!

 

11. 7. 2021 Dnes jsme se rozdělili na dvě jednotky – mladší detektivové se vydali na pozemní průzkum kolmo, starší jednotka se vydala na lodní obhlídku. Námořní hlídka Jelikož se zločin rozmáhá i za hranicemi údolí tábora, vyslali jsme skupinu detektivů zjistit stav i za hory, přesněji řečeno na řeku Moravu v úsek od Hanušovic do Rudy nad Moravou. Prý se tam rozmáhá zločinnost o sto šest. Námořní posádku, která situaci jela prozkoumat, tvořila parta: Rosťa, Kraken, Kraťas, Meloun, Vašík, Vojta, Eidam, Prcek, Niki, Tejna, Ryska, Salám, Honza. Flotila disponuje 9 kajaky a 2 nafukovacími loděmi, vše na ruční pohon našich šikovných detektivů. Po cestě potápěči nenašli žádné důkazy, natož hlášené mrtvoly. Náčelník však hlásil nějaké zácpy na řece Místní příslušníci dopravní policie se však neobádali zastavit a kontrolovat naše zkušené detektivy, které to přišlo na půlku výplaty, kterou u nás stejně nedostávají Moc se jim však nepozdával náš dvojnásob zkušený koráb silnic. Pozemní hlídka Ani druhá skupina se neflákala! Zkušení detektivové opět povolali do zbraně pozemní jednotky na kolech. Prvotním, nikoli však jediným cílem, byla nová rozhledna Halaška nedaleko Budišova nad Budišovkou. Jak už to tak bývá, rozhledna byla na kopci, ale s tím mnozí detektivové moc nepočítali a ráno si nacpali bříška makovými záviny (10) a vánočkou (3), a pak je nemohli do kopců vyvést. A to nás ještě čekalo 144 schodů vzhůru Z rozhledny byl výhled široko daleko, do Beskyd jsme však neviděli, nezaznamenali jsme ani žádné lumpárny, a tak jsme se vydali vstříc kempu v Budišově. Cesta to byla náročná pro vedení, mladí detektivové ještě nemají řidičáky a taky je to občas vidět! Ale někteří mají slíbené kopce celý den za nekázeň, tak to dopilujeme V Budišově jsme si zahráli minigolf. Ačkoli 18 jamek není málo, někteří hráli jako ponocní, a tak jsme měli o program na celé odpoledne vystaráno. Po takovém výkonu se museli detektivové posilnit, z rána se však poučili a v kempu nakupovali střídmě, vždyť je „doma“ čekala večeře: vepřové maso, dva druhy omáček (smetanová a houbová) a rýže. Můžeme prozradit, že jsme byli u vaření a vonělo to náramně!

12. 7. 2021 Testování Chléb s taveným sýrem a čajem nám nastartoval den. Dopoledne jsme dohrávali turnaje přehazovanou a loužárnu. Po lehkém občerstvení melounem na svačinu jsme v turnajích pokračovali a volné chvíle věnovali trénováním šesti základních uzlů na regatu jednotlivců. Vzhledem k vládnímu nařízení bylo potřeba, aby vybraní detektivové absolvovali antigenní testování pro poslední týden naší spolupráce s Českomoravskou Odbornou Univerzitou Detektivů Inspektorů Komisařů… 121 Knedlíků Děkujeme naší vedoucí Terezce Šiškové za perfektně připravené množství pravých nefalšovaných „horských“ borůvkových knedlíků, které naše detektivy pořádně zasytily. Snědlo se 5kg mouky, 10 vajec, 5 kostek droždí, 2,5 l mléka, 2,5 kg borůvek + tajná rodinná ingredience. Míchání kynutého těsta se chopil Strážmistr Dušan. Oběd byl doplněn výbornou nudlovou polévkou od kuchařky Babičky z Četnické pátrací stanice Libavá. STOPY V oblasti bývalých vojenských bunkrů byly nalezeny pachové stopy. Tempo družin bylo vražedné. 4 hodiny trvala cesta tam i zpět. Podle míst označených z leteckého snímku, vyrazily všichni vycházkovým krokem. Se zajímavým nasazením starších členů hledali plastové zkumavky s různým druhem koření. Identifikaci stop úspěšně zakončila jako první družina Hnědá. Sauna Perfektní načasování příchodu z pachové mise a úspěšné identifikaci stop, věnovala pátrací stanice vstup do místního wellness. Prvotřídní parní saunu s minerální sprchou a výhledem na oblohu využili nejprve nejmladší členové. Po 19 hodině už stahujeme vlajky a večeříme chlebíky s šunkovou pomazánkou.

13. 7. 2021 Ráno jsme si snídaní osladili den. Vánočka s kakaem nabudila i ty největší spáče. Po ranním nástupu proběhlo finálové zakončení turnajů. Dohrála se Loužárna, kterou celkově vyhrála Hnědá. V přehazované ve starší kategorii zvítězila Modrá a v mladší opět Hnědá. Žhářství Získali jsme zprávu o velmi zajímavém způsobu zakládání požárů, a to LUPOU. Cílem družin bylo manipulaci vyzkoušet na přepálení provázku připravené na jejich ohništích. Modrá využila svých informátorů a pomocí financí, kterými je uplatila, zjistila, jak přepálit provázek jako první. Následovala je Černá, pak Zelená a nakonec Hnědá. Na svačinu nás čekala porce jablečné přesnídávky s piškoty. Pašování zboží V Beskydech a ve všech ostatních horských oblastech Česka je populární zejména od 1. pol. 19. stol. A způsobují ho ekonomické rozdíly na obou stranách hranic. Pašeráci sice hory dokonale znají, musejí ale překonávat různé nástrahy, ať už v podobě terénu, rozmarů počasí, setkání s divokou zvěří. V roce 1842 byla zřízena finanční stráž (naše vedení), která má za úkol tyto podloudníky (jak se pašerákům také říká) polapit. Problém je, že pašeráci jsou mnohdy pro obyčejné lidi hrdinové, neboť jim přinesou nedostatkové zboží za levnou cenu. Tito lidé pašerákům mnohdy poskytují i nocleh a stravu. Přesto je pašování trestná činnost. Pašuje se zejména tabák, alkohol, potraviny a látky. Pro posílení finanční stráže bylo třeba nastudovat psychologii pašeráků při konkrétním cvičení, které s nejlepším výsledkem pašovaných komodit absolvovala Modrá. Po náročném cvičení v lese zpocení členové přitáhli do stanice stádo Ovád, a všichni jsou po zpucování fazolové polévky a várky vrtulí s vepřovým masem na oběd, poctivě poštípaní. 35° Přívalové deště střídají vysoké teploty a my se v odpoledním klidu až do večera chladíme vodou všemi možnými způsoby. Chlebíky s vajíčkovou pomazánkou a šopský salát večeříme vzhledem k noční hře brzy. V oblasti řádí žhář V roce 1862 shořelo v Městě Libavá mnoho domů. Byl snad za těmito událostmi žhář? Píše se rok 1863 a dnes v noci vypukla další série požárů. Lidé, hasiči nestíhají hasit. Odhaduje se, že požárů může být až čtyřicet. Mnohé, jsme již lokalizovali. Je třeba lokalizovat ostatní požáry, které vypukly především na samotách. Družiny společně vyrazili do okolí a hledali založené ohně. Při nalezení ohně rádce zakreslil jeho polohu do vlastnoručně vytvořené mapy. Hodnotila se správnost zakreslení a rychlost nalezení požárů. Většina družiny byla žhářem zavedena do slepého ramene. Ohniska požárů nejrychleji zajistila a zaznamenala Hnědá. Po nalezení ohňů byli postupně členové vysílání v noci zpět do tábořiště oznámit hasičům stav, zda jsou požáry pod kontrolou a nerozšiřují se, tím si prověřili i svou odvahu. 


Přihlásit na výpravu:

Jméno a příjmení(přezdívka):

Účast:

Září

Po Ut St Ct Pa So Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
>
AdministrátorTOPlist
  
© 2007 - 2010 Design by  Jan Dudek - Sněhur