Vítejte u Čmoudíku

Oddílové trika, cyklodresy, kroje, mikiny :-)


Když pohlédneme do historie oddílu, tak zjistíme, že na spoustu akcí byly vyrobeny trika a jiné reklamní předměty, které na nějakou dobu oddíl ovlivnily a poté zmizely a nezbyla na ně téměř žádná památka. Téměř. Naštěstí ale máme fotografie a videa, na kterých jsme dostatečně zvěčněni a úkolem této části webu je tyto památky zveřejnit na věky věků… Máme zde samozřejmě i trika či jiné výstrojní součásti, které nejsou vyrobeny pro jednu akci, ale pro dlouhodobou reprezentaci a propagaci oddílu.

Na závěr vyzýváme všechny členy ať již současné či minulé, aby pátrali ve svých archívech či šatnících a dodali nám k pověšení na web oddílové "památky", které jsme zatím my nezdokumentovali. Rosťa RR


Černé oddílové trika - dresy funkční
V průběhu roku 2019 jsme po dlouhé době nechali vyrobit nové černé oddílové dresy hlavně pro sportovní využití. Díky sponzorovi (DAV, a.s.)!
A protože jsme vděční i našemu mateřskému městu OSTRAVA!!!, přidali jsme i symbol radnice.


Trika khaki Wandertag Německo 2014
Na srpnový výjezd do Německa na již 114. ročník celoněmeckého turistického srazu Wandertag jsme si připravili nová trička. Pohoří Harz je známé svými čarodějnicemi a je to symbol celé oblasti, takže "hexe" nemohly chybět ani na našich zádech. My jsme do okolí vyráželi z centra dění - Bad Harzburg. Za pořízení velké díky i Sněhurovi!!!


Trika modrá - Železný Tomík 2014
Dvacátý Železný Tomík v Litoměřicích měl nejen krásný průběh, ale také nás pořadatelé ve spolupráci s ústředím Asociace TOM překvapili krásnými výročními triky - pro každého účastníka. Náš oddíl si je určitě zaslouží, protože se účastníme tomáckého triatlonu pravidelně a téměř od prvních ročníků.


Světle modrá repre trika s límečkem
Postupem času jsme cítili potřebu mít kromě táborových a sportovních trik i trika k repre účelům. Zkrátka když jedeme na nějaký sraz nebo na nějaké setkání. A tak jsme na jaře 2013 nechali vyrobit i díky sponzorovi trika s límečkem z kvalitnějšího (a dražšího) materiálu. Premiéru měly v červnu 2013 při slavnostním otevírání klubovny a také při oslavách 125 let KČT v Praze. Tyhle trika se fasují pouze pro účastníky těchto důležitých a předem vyhlášených akcí.


Trika tmavě modrá puťák 2013 Vltava + Šumava
Díky Sněhurovi jsme na splutí Vltavy a cyklo Šumavu 15.-25.8.2013 měli krásná tmavomodrá trika. Na rukávu i se znakem KČT. Vyfasovali je všichni účastníci včetně rodičů. Protože se jednalo o reciprocitu, nechybí ani znak DWJ... Trika byly bohatě využity, protože nám přálo velice solidní počasí a kdo ho nevozil po Šumavě, tak ho měl každý večer na Filipově Huti při večerních hrátkách!


Trika bílá Olympiáda TOM Opava 2012
Tyhle trika jsme nevyráběli my, ale pořadatelé, naši kamarádi z TOM KADAO Opava, kteří organizovali velkou a náročnou česko-slovenskou Olympiádu TOM v Opavě. Protože nás tam bylo kolem třiceti, tak bílých trik máme mezi členy dost... :) Sami pořadatelé, jak vidno, si k odlišení vyrobili trika černá.


Trika zelená Německo 2012 Bobenheim - Roxheim
Na pozvání DWJ a Wolfganga jsme vyrazili i o prázdninách 2012 do Německa a naší základnou se stala opět loděnice u jezera v Bobenheim - Roxheim. Skvělý program a solidní počasí jsme podpořili novými triky, na přední straně opět se znaky ATOM a DWJ a naše záda zdobila cyklistická kresba, protože vzít s sebou kola, to byl skvělý tah!


Softshelové bundy
Starší přišli s nápadem pořídit si kvalitní oddílové softshelové bundy a od nápadu trvalo jenom pár dnů do realizace. Díky větší pořizovací ceně je nemůžeme rozdávat na potkání, ale náklady činí cca 650,-- Kč včetně potisků. I tak si jich objednalo cca 25 převážně starších členů. Dívčí a dětské mají barvu červenočernou a pánské šedomodrou.


XII. Český zimní sraz
V únoru 2011 jsme se zúčastnili XII. Českého zimního srazu ve Velkých Karlovicích na Valašsku a na památku mají mnozí z nás srazová trika, které byly vydány ve více barvách.


Táborová trika 2010 vínová
I na tábor 2010 v Podlesí jsme nakonec vyrobili nové trika. Tuhle barvu jsme ještě neměli a díky zvířecímu CETEH "Chcete mě?" navrhnul Sněhur kromě klasických znaků vpředu na zadní stranu roztomilá zvířátka, pejska a kočičku. Kupodivu se to ujalo u všech a ani puberťáci moc neprotestovali. Celkově se trika dost povedly! Várka padesáti kusů byla ihned rozebrána zrovna přítomnými na táboře a tak nemohlo chybět ihned pořízené hromadné foto před stožárem.


Trika k 10 letům Asociace TOM
K deseti letům Asociace TOM byly nachystány nádherné doplňky. Ručně malované motýlky, kravaty, ale také velice vtipné a decentní trika. Několik majitelů je i mezi námi, protože na "Motýlky" - setkání vedoucích oddílů TOM s kulturním programem - jsme vždy vyjížděli ve velké síle.


Bambiriáda 2010
Bambiriády v Ostravě v květnu 2010 jsme se zúčastnili hromadně po delší době. Od čtvrtka do neděle jsme vypomáhali v areálu Bělského lesa, naváželi, odváželi, stavěli, zvučili, pomáhali ve stáncích atd. Přehlídka i přes nepřízeň počasí a velké deště proběhla celkem úspěšně. Podle funkcí byla trika rozdělena na dvě barvy, modrá a žlutá. Mezi našimi členy jsou tedy rozmístěna celkem rovnoměrně.


Černé oddílové trika
Tyhle trika byly po dlouhou dobu naše jediné oficiální reprezentační a sportovní dresy. První várky jsme si v devadesátých letech vyráběli sami a to tak, že jsme trika stříkali přes šablonu sprayem. Později jsme si nechali trika zajistit přes ústředí, protože to vyrábělo univerzální trika pro oddíly s hořcem ve více barvách a nám se zalíbily černé. Po jedné špatné zkušenosti s triky, které praskaly a trhaly se skoro samy, jsme si začali trika nechat vyrábět v Ostravě a od té doby jsou kvalitní, ve všech velikostech a samozřejmě i s naším oddílovým znakem na zádech, což u těch asociačních nebylo.


Červenočerné oddílové trika s dlouhým rukávem
Na vánoce v prosinci 2007 jsme se dočkali nových repre oddílových trik. Díky hlavnímu sponzorovi (DAV, a.s.) jsme mohli vyrobit první velkou sérii a první várku dostali zdarma ti, co přišli na Vánoční nadílku a poté hned na Vánoční orientační závod. Od té doby používáme tyhle trika jako více reprezentační a černé trika jako více sportovní.


Oddílové mikiny
Již v polovině devadesátých let jsme si po troškách pořizovali mikiny, které nechávalo vyrábět Ústředí ATOM. Byly různé, s kapucí, bez, klokanky, se zipem doprostřed, až dolů… Poptávka byla ale velká a tak jsme za vydatného přispění sponzora DAV a.s. nechali vyrobit trika vlastní, a to modré a černé a to jako klokanky s kapucí a zipem až dolů. Zdarma je obdrželi v první várce ti, co jeli oddíl reprezentovat na Mezinárodní zimní sraz KČT v Jablunkově na přelomu ledna a února 2008.


Oddílové kroje
Co říci k našim krojům? Nosíme je od počátků našeho oddílu a tvoří je hlavně vojenské zelené košile s označením a hnědé šátky s turbanem. Dnes je nosíme hlavně na srazy oddílů, na táborech při nástupech a vztyčování vlajky, na výroční oddílovky, na vánoční nadílky…


Oddílové cyklodresy
Na přelomu let 2005 a 2006 jsme si nechali vyrobit první várku oddílové cyklodresů. Tvoří ji kombinace barev modré a zelené, případně černé a zelené. Od té doby je vlastní většina stálých členů. Ale pozor, výroba takovýchto cyklodresů je drahá záležitost (cca 800,-- Kč/ks) a proto se tyto dresy nerozdávaly na potkání, ale věnovaly za úspěchy, vítězství v bodování nebo k životním jubilejím.


Trika zelená Německo srpen 2009
Náš prázdninový výjezd na pozvání Wolfganga a DWJ do Porýní - Falc na základnu Taubensuhl byl korunován novými triky, na které nám Wolfgang výrazně přispěl. Poprvé jsme je vytáhli při cestě na 109. Wandertag ve Willingenu, kde jsme se zúčastnili tradičního pochodu turistů, ale určitě zůstanou oblíbenou součástí našeho šatníku, protože jsou velice pěkná a kvalitní.


Táborová trika 2008 oranžová
Na naše vlastní samostatné tábory trika obvykle nevyrábíme, ale protože na tenhle tábor přijel jako host Wolfgang a trika nám jeho DWJ zasponzorovalo, tak proč ne, že ano ? Podlesí 2008. Prostě tuhle barvu jsme ještě neměli…


Letní oddílová tílka
Obzvláště ze strany holek přicházely stesky, že chtějí na léto oddílová tílka bez rukávu, aby se mohly pěkně opalovat a ukazovat… Tento požadavek jsme splnili před táborem 2008, kdy jsme vyrobili tílka tmavě modrá (převážně) chlapecká a světle modrá (převážně) dívčí. Tak snad bude chvilku klid…


120. let KČT v Praze 2008
Oslavy 120. výročí založení KČT probíhaly po celý rok, ale vyvrcholením bylo určitě červnové setkání v Praze. Nás tam z oddílu dorazilo téměř čtyřicet (auty, autobusem) a po tři dny jsme měli bohatý a zajímavý program, mimo jiné jsme sjeli i Vltavu na kánoích z Braníku do Tróje a v sobotu se zúčastnili právě probíhající Muzejní noci. Sobotní dopoledne ale bylo věnováno charitativní akci, kdy hlídky sestavené z členů oddílů TOM chodily s kasičkami a ve sponzorských trikotech (které dostali jenom oni) vybírali do kasiček upevněných na rozcestnících příspěvky na handicapované turisty a na oplátku vydávali "pernamentky" na volný vstup na pražské věže a rozhledny. Akce měla úspěch a členům zůstaly pěkné trika. Akce probíhala hlavně v centru a my jsme konkrétně působili hlavně na stanici metra Anděl.


Tábor Podlesí 2007 s DWJ hrášková trika
I když přátel z Německa nepřijelo mnoho, naše hráškově zelená trika měly úspěch. Obzvláště když jsme v nich společně vyrazili na exkurzi do Mittal steel anebo do Pivovaru Ostravar, což mělo obrovský ohlas….


Táborová trika Podlesí 2007 s DWJ tmavě modrá
Po roce 2006, kdy jsme byli v Německu my, přijeli naši přátelé k nám na tábor v červenci 2007. Bohužel jich přijelo málo - ale trika s sebou samozřejmě dovezli a tak jsme mohli táborové setkání doplnit našimi členy. Poprvé jsme hromadně tmavě modrá trika oblékli při zájezdu do Wieliczky a Oswieczimi.


EURORANDO České Budějovice 2006
Jednou za pět let se koná akce, kde se scházejí turisté nejen z celé Evropy. V září 2006 jsme pomáhali organizovat tuto ) spěšnou akci i my (Jitka, Šrámka, Rosťa, Wolfgang) a dokonce jsme pomáhali s distribucí triček, které se rozdávaly podle barev a oblastí. Akce se konala po celých Jižních Čechách.


Trika Letní sraz KČT České Švýcarsko srpen 2006
Velice pěkných deset dnů jsme strávili v létě na společném srazu ATOM a KČT v českém Švýcarsku a okolí. Byť nám počasí moc nepřálo, tak jsme stihli tento krásný kraj prolézt a projet na kolech kde se dalo. Památkou nám bylo také srazové triko.


Trika šedá Německo červenec 2006
Tyhle šedá trika jsme nechali vyrobit my a na rukávě je zdobil i znak našeho obvodu Ostrava - Jih, protože nám na výrobu přispěl. Poprvé jsme si je všichni i s tomíky z DWJ oblékli při slavnostním průvodu 106. Wandertagu, který se konal nedaleko našeho společného setkání.


Táborová trika Německo 2006 hnědá
Hned přímo z našeho tábora v Podlesí jsme v červenci nasedli do autobusu a vyrazili do Porýní - Pfalc na pozvání Wolfganga a DWJ na reciproční zahraniční výměnu. Stalo se již tradicí, že každá zúčastněná strana nechá vyrobit trika a tyhle hnědé nechal vyrobit Wolfgang. Poprvé jsme je na sebe oblékli při návštěvě spolkového sněmu a úřadu spolkového prezidenta v Mainz.


104. Deutscher Wandertag Kühlungsborn září 2004
Na celoněmecké setkání turistů u Baltského moře blízko Rostocku jsme vypravili autobus s krajskou výpravou. I když jsme nemohli zůstat až na závěrečný průvod turistů, bylo to velice příjemné setkání za krásného počasí v pěkných místech. Libro s Rosťou se dokonce jako jedni z mála i vykoupali v chladivých vlnách moře. Na tuto akci nechal Pirát vyrobit naše vlastní světle modré trikoty a z místa si někteří dovezli originální srazová trika.


Tábor Podlesí 2004 s DWJ khaki trika
Na naše první setkání s DWJ v Podlesí nepřijeli přátelé z Německa s prázdnou, ale s khaki triky s namalovanými mapami Německa a Česka "Ahoj sousede 2". Všichni jsme si je oblékli mimo jiné při prodloužení "Cesty česko-německého porozumění" u Guntramovic.


Tábor 2004 Podlesí s DWJ modrá trika
Po Wormsu 2003 přijeli přátelé z DWJ k nám na tábor do Podlesí po našem regulérním táboře v roce 2004. Pro tuto příležitost jsme nechali vyrobit trika světle modré barvy s nadpisem na zádech v češtině i němčině "To není sen, to je realita !". Ó, jak se to ukázalo trefné… Poprvé jsme je hromadně oblékli při zájezdu na Javoříčské jeskyně a Bouzov.


Sněmovní trika Ostrava leden 2004
V lednu 2004 hostila Ostrava celostátní sněm ATOMu a my jsme při tom vypomáhali. A také jsme se starali o zahraniční hosty (Německo - DWJ, Rakousko - ÖTK). Z téhle akce nám na památku zůstaly pěkná trika, pořadatelé měli barvu červenou.


Trika Worms 2003 DWJ bílošedé
Německá strana se při setkání "Ahoj sousede!" nenechala zahanbit a připravila taky trika pro každého. Začala tím série trik nazvaná "Hallo Nachbar!"


Trika Worms 2003 bílá
Poprvé jsme na velkou výměnu do Německa s DWJ vyrazili v roce 2003 do Wormsu. Námi vyrobená trika jsme poprvé všichni oblékli např. v parlamentu, u spolkového prezidenta či při exkurzi v televizi ZDF.


Císařská Vídeň říjen 2002
Jako každý rok jsme i v roce 2002 vyrazili na poznávání hlavních měst v okolních státech. Společně s dalšími oddíly a s Ústředím ATOM jsme vyrazili do Vídně a všichni jsme obdrželi černá trika se jmény účastníků. Jestli si dobře pamatuji, tak nás bylo tenkráte z oddílu 13.


Triko Paříž 2000
Toto opravdu historické triko zachoval snad už jenom Jirkáč. V listopadu 2000 jsme vyrazili (Jirkáč, Matika, Rosťa, Šrámka…) společně s dalšími tomíky a členy ústředí Asociace TOM z Roztok do Francie a pěkně si prošli její metropoli. Nevynechali jsme žádné důležité památky včetně Eifelovky, Lá Defense, Notre Dame, Pompidou, Louvre, Champs-Elysées, Invalides, Panthéon, Montmartre, Sacré-Coeur…i a navíc si užili třeba ve 3D Geodě.


Modré trika ATOM
Jedna z variant trik, které jsme nosili na přelomu 20. a 21. století a která jsme si pořizovali většinou na republikových společných akcích, byla tato modrá asociační trika.


Červená trika Vedení ATOM
V polovině devadesátých letech si Vedení na jedné ze spolkových akcí v Praze pořídilo jednotná trika a to červené barvy. Kupodivu nám to vydrželo hodně let.

Červen

Po Ut St Ct Pa So Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
>
AdministrátorTOPlist
  
© 2007 - 2010 Design by  Jan Dudek - Sněhur