Vítejte u Čmoudíku

Co nás čeká...

Táborová kronika 2020 z Podlesí den po dni - celá verze
Datum: 30.8.
 1. Července 2020

Stateční hrdinové se sjeli v dopoledních hodinách do údolí Podlesí, aby pomohli mocnému Diovi a dalším bohům zvítězit v boji proti svému otci Kronosovi . Bude to těžký boj!  Krónos totiž zbavil bohy svých schopností, a tak je to na našich malých odvážlivcích, aby bohy zachránili. 

A tak poté rodiče ponechali své potomky napospas osudu a bohům s drobnými zásobami čítajíc asi tunu řízků, 250 bochníků chleba, jeden vůzek buchet a tři vrchovaté kočáry sladkostí.

A jelikož bylo první dopoledne náročné, museli si naši hrdinové odpočinout při odpoledním Diově klidu, který kazí jen hrdina Fredy zvaný Frederic Hlásný, svým mocným křikem.

SEZNAMICUS

Ráno se neslo v pracovním duchu, hrdinové se zabydlovali ve svých nových obydlích, kde připravovali svou výzbroj do pohotovosti. Posilnili se na to nudlovou polévkou a odpoledním šlofíkem, po kterém před hrdiny předstoupili přítomní bohové na válečnou poradu.

Porady se zúčastnili bohové vládnoucí v nebi i na zemi:

Zeus – bůh všech bohů, nebe i země, počasí, příležitostně kuchtík

Hera – bohyně manželství, zrození

Athéna – bohyně moudrosti, vládkyně naší kuchyně

Artemis – bohyně boje, vládkyně programu a her

Helios - bůh slunce, rozhodčí bojů, sporů a pří

Dionýsos – bůh veselí, příležitostně stavař

Hermés – posel bohů, práce a šifry všeho druhu

Bohové rozdělili hrdiny do válečných družin: modré, zelené, černé a hnědé, za které budou bojovat na cestě za společným vítězstvím. A protože bohové uzřeli, že družiny mají dosti sil, započnou hry na počest bohů…

TĚŠIMUS MAXIMUS – Artemis prohlédla problém v komunikaci, hrdinové se totiž neznají, a to je třeba napravit! Vždy se dva vyvolení ukryjí za oponu a po jejím odhalení musí co nejrychleji uhádnout jméno či přezdívku protihráče na druhé straně opony.

KRADENÍ – kdy se hrdinové rozdělí do dvou skupin a kradou míčky z území protihráčů, ti je však během lovu mohou na svém území zadržet a může je vysvobodit pouze odvážný spoluhráč tím, že se jich dotkne.

JAN KEN PON – dvě skupiny stojí proti sobě, kdy z každé strany vyběhne hrdina a hraje s protihráčem kámen, nůžky, papír, teď, vyhrávající běží dál. Pokud se dostane na druhou stranu, aniž by prohrál s dalšími protihráči, získává bod. To už se ale měsíc usmál na celé Podlesí a hrdinové se usadili do tee-pee na školení bezpečnosti boje s tmou, hygienou a režimem…

Informační okénko

Drachma = stříbrné platidlo ve starověkém Řecku, drobnější mince byly označovány jako obulos a chalkoi (měďák)

1 drachma = 6 obulů

1 obulos = 8 chalkoi

 

ROSNIČKA

Zeus při úterku vládl dobře, zřejmě nechtěl ve svém lehkém šatu umrznout, a tak hrdinům dopřával slunečních paprsků a modré nebe.

 1. Července 2020

Po úvodních ranních rituálech (rozcvička, rybička, snídaně) proběhl ranní nástup, ještě bohužel bez krojů. Následně se ujal velení válkychtivý bůh Ares. Jelikož se družiny nejprve musely na samotnou válku ozbrojit, proběhla úvodní hra, kde se celá družina ocitla ve tmě a pouze za doprovodu hlasů rádců museli najít cestu ke svým zbraním. Následně mohlo dojít na samotnou bitvu (kradení šátků s pomocí štítů a míčků). Z těchto skvělých bitev vyšel jasný vítěz v podobě družiny Černé. Během volného času mezi jednotlivými bitvy se členové učili morseovku, značení a dřeviny, po obědě se dále hrabalo seno, sekalo dřevo, stavělo ohniště a další práce. Vybraní hrdinové se během odpoledního klidu seznámili s Mary, na které cvičili jízdu na koni. Holka byla poslušná a šlo nám to skvěle, konečně se na Olymp nebudeme muset škrábat po svých!

Večer bohové usedli s hrdiny ke společnému ohni v tee-pee a pěli oslavné písně ze zpěvníku bohyně Artemis. Hrdinové se uložili do svých komnat, aby nabrali síly na další den, k tomu jim ještě bohové zahráli na dobrou noc večerku plnou krásných melodií. (autor: Ares, Hera)

ROSNIČKA

Zeus nebyl dvakrát dobře naladěn, neboť jej v noci budil Kerberos, kterého hlídá Hádovi (pozn. Redakce: Hádes = bůh podsvětí), a tak se nad Podlesím střídaly mraky se sluníčkem, když den zachránila Athéna a knedlík s vepřovým masem ve smetanové omáčce.

 1. Července 2020

DOPOLEDNES

Ráno proběhla rozcvička a práce – kůň nás sice opustil, ale seno se samo nepohrabe ani neuskladní.

Dopolední program doprovázela haka a boj o šátek.

Haka – jedna družina brání v poli, druhá se snaží hodit míč co nejdál a ukrást co nejvíce met, aniž by byli vyoutováni.

Boj o šátek – družiny stojí proti sobě, nejudatnější hrdina vyběhne doprostřed pole, kde je šátek, který se snaží ukrást, aniž by jej soupeř zastavil.

Hrdinové se také vzdělávali ve dřevinách a rostlinách, aby se dobře orientovali v lese a místo Kronose je nezabilo vraní oko.

Athéniny hry

Jelikož bojů bylo už dosti, rozhodla se Athéna prověřit mozkové závity družin. Nejdřív musel každý člen vyplnit kvíz. Z výsledku nebyla Athéna nadšená, nejlépe si vedla družina Černá (Honza, Buben, Natálka, Kili, Olivka, Linda, Hanka). Athéna prověřila i rodnou řeč družin…nejkratší zobák měla družina Zelená (Vendy, Eidam, Ryska, Lenka, Luki, Adélka, Fredy). Schválně…znáte význam slov skuba, kožuch, cyp, fajront?

Athéna hrdinům podarovala trochu moudrosti pro třetí hru, kdy bylo úkolem zabít medúzu. Té se však nikdo nesmí podívat do očí, jinak zkamení. Athéně se dnes halušky povedly, byla tedy v dobrém rozmaru a půjčila hrdinům svůj kouzelný štít se zrcadlem, který pomohl k vítězství družině Hnědé (Vašek, Salám, Anet, Bobek, Prcek, Tejna, Jarda).

POVIDIKUS

Počínaje dnešním dnem Diův blesk uvádí rubriku povidikus, ve které náš písař vyzpovídá jednoho z hrdinů. Začínaje sličnou bojovnicí Lindou od potoka.

R: Jak se máš?

L: Dobře.

R: Počasí nepřeje, co tvé boty?

L: Nějaké suché ještě mám.

R: Slyšeli jsme, že je to tvůj 1. tábor, jak se Ti líbí:

L: Dobře.

R: Jak Ti chutná Athénina kuchyně – dobře? Co by sis dala?

L: Dobře… Mmm…dort!

R: Máš ráda olivy?

L: Moc ne, spíš Olivka. (pozn. red.: Olivka = sestra Lindy)

R: Který je tvůj oblíbený bůh?

L: Jména už nevím. (Po nápovědě zjistila, že neholduje vínu, takže s Dionýsem prý kamarádit nebude.)

R: Víš, kdo je Kerberos? Jak se Ti líbí místní Kerberosové?

L: Nevím, já totiž nevím nic. (Poté redakce vysvětlila, že jde o psa, nestačíc ani doříct, že má tři hlavy a dračí ocas, Linda se ptala, zdali jej může pohladit…)

R: Jak by ses dostala na Olymp?

L: Hmmm…ochočím si Olivku a ona mě tam vynese. Dnes mě taky nosila po táboře.

R: Co je to tzatziki? Nebo co by to mohlo být?

L: No nevím, mohl by to být ten dort a pro mě!

R: Během rozhovoru vyplynuly nějaké pikantnosti…jaké?

L: Hraju na violončelo. A chci hrát na basu. A miluju Bruna. (pozn. Red.: ne Marse!, redakce totožnost zná, ale musí chránit soukromí našich hrdinů)

R: Děkujeme za rozhovor, teď mazej do teepee zpívat!

L: Rozkaz 

 

 1. Července 2020

Po klasickém ranním úvodu si hlavní slovo vzal Hermes (posel bohů, bůh důvtipu, obchodníků a podvodníků), který byl pověřen Diem, aby hrdiny připravil na informační válku s titánem Kronem. Hermes si proto pro hrdiny připravil 4 úkoly, které v průběhu celého dne plnili.

1. Úkol – Zkouška důvtipu

V prvním úkolu musely družiny uhodnout čtyřmístný barevný kód, který štafetově hrdinové zadávali. Po zadání celé kombinace jim Hermes řekl, jestli se některá jimi použitá barva v kódu nachází a případně jestli je na správné pozici. Poté družina hádala dál.

Nejdůvtipnější se ukázala být družina Černá.

 

2. Úkol – Obchodní dovednosti

Hermes si vymínil, že i obchodní dovednosti jsou v informační válce potřebné, jelikož ne vždy se dají informace získat zadarmo. Hrdinům tedy rozdal počáteční kapitál a nechal je po dobu 10 dní obchodovat na místní burze (6 místních obchodů) s Dřevem, Uhlím, Rybami, Vínem, Zlatem a Drahými kameny. Nejlepšími obchodníky byli Olivie, Ryska, Honza a mezi družinami Černá.

3. Úkol – Vysílání zprávy

Dalším Hermovým úkolem pro družiny bylo vyslání zprávy na dálku bez použití slov. Družiny se rozdělily na dvě půlky a střídavě k Hermovi běhali pro jednotlivá slova zprávy, která pak vysílali druhé polovině, dokud ji nevyslali celou. Družiny využily Morseovu abecedu a nejlépe si vedla Modrá.

 

4. Úkol – Pašování zprávy

Finálním a nejtěžším úkolem, který hrdinové museli splnit, bylo propašovat zprávu skrz lesní území obsazené Kronovými příšerami. Aby

Kronos nezískal celou zprávu, tak každý hrdina mohl přenášet jen jedno slovo z celé zprávy. Pokud byl chycen příšerou, tak slovo musel odevzdat a vrátit se pro jiné. Bohužel žádná družina nezvládla přenést celou zprávu, ale nejvíce slov přenesla družina Hnědá. (Martin)

POVIDIKUS

Rubrika povidikus dnes vyzpovídá Dia.

R: Pane Zeus, jak se dneska máš?

Z: Život je pohoda, život je fajn.

R: Kolikátý je to váš tábor a jak se vám líbí?

Z: 26:!!! A je to fajn, fajn, fajn, fajnový, vozím s sebou hity tutový.

R: Jak Ti chutná Athénina kuchyně?

Z: Co si navařím, to si i sním.

R: Na co byste měl chuť?

Z: Čokoládovou zmrzlinu.

R: Máš rád olivy a řecký salát?

Z: Ne. Ne! Stop olivám!

R: Byl jsi někdy v Řecku?

Z: Ne a ani tam Heru nevezmu, je tam moc indiánů a kokosů. (Pozn. Red.: Další otázku: Kde leží Řecko? Přeskakujeme, kdo ví, co bychom se dozvěděli.)

R: Tvůj oblíbený bůh?

Z: Zeus a Radegast. (Pozn. Red.: Hera se urazila, ale je profesionál, Dia zabije později!)

R: Co říkáš na rádce?

Z: Mají před sebou výtečnou budoucnost! (Pozn. Red.: Zeus má i věštecké schopnosti)

R: Co říkáš na místní Kerberose?

Z: Trissinka je můj miláček.

R: Co je to tzatziki?

Z: Jo, to mi nechutná!

R: Jak se dostaneš na Olymp?

Z: Postavím si schody z bas od piva.

 

 1. Července 2020

VODIČKUS

Dnes nás budily sluneční paprsky, a tak nic nebránilo rozcvičce ani celodennímu programu, kterému vládl Poseidon -  vládce moří. Hrdinové vytáhli své dvoukolové oře a vyrazili na nedalekou přehradu do Budišova. Zde Poseidon hrdinům půjčil své kánoe a kajaky a ti trénovali vodní bitvy. V závodech na lodích vyhrála celkově družina Modrá, z jednotlivců pak Fredy (plavčík) Marek (námořník) a Salám (kadet).

POVIDIKUS

Rubrika povidikus dnes vyzpovídá Bubna.

R: Jak se máš?

B: V pohodě.

R: Kolikrát jsi už byl na čmoudíkovském táboře?

B: Teď jsem potřetí.

R: Co říkáš na Athéninu kuchyni?

B: Nooo…nooo… Zeus by se mohl polepšit!

R: Na co bys měl chuť?

 

B: Něco nezdravého, přesmaženého! (Pozn. Red.: včera byly řízky, ale s kaší s pórkem)

R: Byl jsi někdy v Řecku?

B: Ne, ale chtěl bych se tam podívat.

R: Kdo je tvůj rádce a co na něj říkáš?

B: Honza – černá družina říkáme mu smajlík, zatím veselý  a navíc s brýlemi vypadá jak agent FBI.

R: Co to je tzatziki?

B: Jikry. Nemo a jeho partička.

R: Jak se dostaneš na vrchol Olympu?

B: Dejte mi tatranku a já tam vyběhnu.

R: Jak si vedete jako družina?

B: Na to, že jsem podrádce, vůbec nevím, Honza by mě prý musel zabít, kdyby mi to řekl.

Během rozhovoru se Buben nedotkl země, přítomný Kili pohřbil Janu.

 

 1. Července 2020

ZVÍTĚZILIS OLYMPIÁDIS

Ten čas ale letí, někteří hrdinové žijí mezi bohy už týden, a jelikož Zeus a Poseidon usoudili, že jsou již dostatečně zdatní, uspořádají na počest bohů olympiádu, kde naši hrdinové poměřovali svoje dovednosti a schopnosti v násle- dujících disciplínách: discgolf, luk, ementál, švihadlo vpřed a vzad, potápka, odpalový softbal, fotbalové hrátky, blechy, šipky, granát a kůl. Mezi skvělé výkony, které je třeba zmínit, patří: Prcek a Maruš a jejich švihadlo vpřed s 98 přeskoky, dále při potápce (zadržení dechu) Ryska 48 vteřin a Honzík 55 vteřin.

115 KNEDLÍKŮ

Tento den se rozšířilo složení bohů, jelikož dorazila Afrodita – Terka a nepřijela s prázdnou. Celý včerejší den totiž připravovala vynikající borůvkové knedlíky. A všech 115 knedlíků zmizelo rychlostí blesku.

FILMOVÁ NOC

Z důvodu nepřítomnosti našich kytaristů došlo také na filmovou noc. A výběr filmu byl zcela jasný Percy Jackson: zloděj blesku.

POVIDIKUS S VENDY

R: Jak si užíváte přízně bohů, které jste získaly?

V: Nevím, jelikož jsme se žádné přízně zatím nedočkali.

R: Plánujete nějaká družinová zlepšení?

V: Plány jsou, ale družina má své vlastní plány, takže uvidíme.

R: Přízeň, kterého boha byste chtěly získat?

V: Alespoň jednu, nezáleží od koho.

R: Jak jdou přípravy na divadlo?

V: Výborně našim hrdinou bude Théseus.

R: Tvůj oblíbený bůh?

V: Odysseus.

R: Nejlepší člen tvé družiny?

V: Ryska, snaží se a je chytrá a i přes bolavý kotník je pro nás oporou.

 

 1. Července 2020

Dnešní budíček byl dosti netradiční.  Balů přesně o půl 8 vzbudil tábor a Kraťas o chvíli později začal pískat v morseovce zprávu od samotného Hefaista. Jejich úkolem bylo co nejdříve rozdělat oheň na svém ohnisku a přepálit provázek. Tento nelehký úkol, i přes zvlhlé dřevo, zvládli nejrychleji hrdinové z Modré.

Po ranním vydatném životabudiči, následoval souboj hrdinů v přetahu lanem a dalším kolem soubojů v ringo a boj u kůlu.

Po chvíli strávené odpočinkem a občerstvením, se bojovníci zamysleli, jak z 3 svíček vyrobit jen 1, zato dlouho hořící. S tímto úkolem si nejlépe poradili hrdinové z Hnědé. Ve volných chvílích před obědovou pauzou, se věnovali zlepšováním se v družinových dovednostech.

Po vydatném a velmi chutném obědě se zde ukázal i dramaturg aby podal podněty Zelené s přípravou jejich vystoupení. Následovalo další kolo soubojů a poté se hrdinové odebrali na výpravu k vojenským bunkrům. Zde se dozvěděli, že aby si získali náklonost Hefaista, musí mu obětovat „křupavou topinku“.  Cenila se nejen rychlost ale i kvalita daru.  A hrdinové z Černé jednoznačně Hefaistovi radost udělali.

Posledním úkolem bylo pronést božský dar, v podobě zapálené svíčky, náročným terénem a navíc jeden každý člen družiny.

Po návratu do tábořiště následovala očista těla.

S příchodem večera se hrdinové odebrali do teepee, kde nejen zjistili, jak si poradil Percy Jackson s bohy, ale hlavně se zde sešli poetové ze všech koutů, aby přednesli své básně a dramatickým přednesem potěšili všechny shromážděné.

 1. Července 2020

HON NA KALEDONSKÉ KANCE

Meleagros, syn kaledonského krále, kterému byl kanec za trest do země poslán uraženou Artemis, se rozhodl zbavit kraj strachu a kance zabít. Báje praví o šípu Atlanty, který kance zabil. Aby bohyně však nabrala svou sílu zpět, musel se hon po několika staletích opakovat. Kance ulovili hrdinové z Ithaky.

UZLAŘSKÁ REGATA

Rádcové měli spoustu práce v kuchyni a jejich absence družiny poznamenala. Družiny obstály při uzlování v dvojících lépe než jako samostatné jednotky.

Regatu vyhrává Modrá.

LOVECKÁ STEZKA

Bohyně Artemis potřebovala vycvičit zdatné lovce. Stezka byla zaměřená na střelbu a trefu. Důležitá byla rychlost a přesnost.   Mezi nejlepší patřil Marek s časem 13:20, následovala ho námořnice Ryska (13:24), kadet Honza (16:47), plavčík Vilém (18:50).

TOUSTY

Družinám nakoupil Rosťa potraviny dle jejich požadavků. Prohlubovali své kulinářské schopnosti a kreativitu. Podle chuti byly nejlépe ohodnoceny tousty Zelené a vzhledem Modré.

POVIDIKUS

Dnešní díl povidikusu bude speciál výtah z rozhovoru s Adélkou. Dozvěděli jsme se, že je to její první tábor, líbí se jí skvěle. Často chodí do páry, tak se jí saunu hodnotí suprově. Má ráda, Olivku, jen ji štve, že pořád vyhrává. Večeře byla dobrá, po ní si dala kokino, ale jen jedno, aby jí nebylo špatně. Nejvíc jí chutnaly na táboře špagety a všechny polévky. Na kole se zlepšuje, puchýř z první jízdy se hojí, takže palec sekat nebudeme, ačkoli se Kerberos už těšil na svačinku.

Vzkaz domů: Zdravím mamku, taťku a Markétku. Až přijedu, pojedeme stanovat. Adélka a Marek

 1. Července 2020

Budíček a rozcvička, potom ranní rybička, na snídani chléb a sýr, k tomu z čaje elixír. Dopoledne plné her, po sváče to rozjedem, dohrajem ringo  taky kůl a už je jedné půl, tak si dáme maso s rýží, odpolední siesta už se blíží. Není ale všecky, dámy běží pro necky, barvíme trička batikou, už dlouho se hrdinové nepotýkali s matikou.

A tak Hera střádá plány, pak jsou čísla počítány, hledají je v teepee, ne každý se dovtípí, kolik je tří násobilka, není tupá jenom pilka. Zelená tak byla první, Hnědá ty si klidně trhni.

Tak zkusíme křížovku boží, Černá křičí: „u nás hoří“ a mají to všechno správně, čtyři body mají zdárně.

Svačina nám síly dodá a Pythón se možná poddá, ne však, ale bez boje, tak přichází souboje: ocas hadí narostl každé družině, přijít o něj může však ve vteřině.  Byla to mela, to bych řekl, Jarda se nám trošku lekl, držet spolu jako had, není přece jenom tak. Modrá to však zvládla snadně, jako had plazí se po ladně.

To už ale Hera chtěla, aby nejlepší trakař měla. Na dvě přední hrdinové padnuli, aby se trochu pohnuli, pak je chytli za zadní, jen trakaři nespadni. Naše malé bojovnice, šlo jim o něco více, nežli našim hrdinným pánům, vydaly se vstříc polím a lánům. Vyhrála družina Modrá, byla prostě nejvíc dobrá.

Ještě hráli kimovku, to jsou věci na schovku, předtím je vidí jen chviličku, pak musí namáhat hlavičku, v paměti hodně pátrati či trošičku hádati. Paměť sloní měla Černá, své družině vždycky věrná. To by Zeus mohl odkoukati, ne své ženě zatloukati.

Protože byl program dlouhý, noviny jsme dneska skrouhli, na rozhovor se můžete těšit zase zítra, přejeme Vám krásná jitra.

 1. Července 2020

VODNÍKUS                                         

 Zeus se umoudřil a poslal hrdinům slunce a krásných 27°C. Poseidon zavelel rozdělit hrdiny na pozemní a vodní osádku a hurá do bitev. 8člennou vodní posádku si vzal sám na starost a vyrazili trénovat boje na Moravu, po níž urazili cestu dalekou 13 km z Hanušovic do Rudy nad Moravou. Flotila čítala 8 kajaků a dvě nafukovací kánoe, které obsadila Artemis a Arés, Poseidon a Radim. Do kajaků usedli: Nikol, Vašík, Honza, Prcek, Marek, Ryska, Tejna, Salám. Poseidon zařídil na řece Moravě dobré vlny, protože lodníci byli rychlí jako Diův blesk. Nebo že by byli tak šikovní? V každém případě to bylo super, voda čistá a tak akorát. Brzký návrat však narušila pokažená pozemní doprava kousek od tábora, když dodávka odešla do věčných lovišť Artemis. Asi silenblok. Ale profi odtah byl okamžitý. Pro trosečníky zbylo i něco večeře, ale měli na mále!

Druhou půlku hrdinů jsme také poslali k vodě… na svých dvoukolkách nejdřív vyrabovali místní tržnici, potom dojeli k cílové přehradě v Budišově, kde se čvachtali celé dopoledne. Následně se přemístili do zdejšího kempu, kde proběhla drsná bitva v minigolfu, ve které vyhrála z plavčíků Linda, z námořníků Bobek a z kadetů Karča. Z vedení a celkově nejméně úderů nasázel Zeus. Mezi hrdiny se však šušká, že mu míčky do jamek strkal Kerberos, kterého si Zeus už zcela ochočil.

ŠKANDÁL

Právě náš vyzvědačský pes vyčmuchal nejnovější drb z Podlesí! Žije mezi námi čuník! Usvědčili jej naházené chleby a okousaná broskev v křoví za stany. Po pachateli je vyhlášeno pátrání, místní strážci prosí veřejnost o spolupráci. Pachatel je zřejmě ozbrojen zbytky ze snídaně (chleba s máslem a marmeládou). O ekologickou likvidaci důkazů se postaral Kerberos.

 1. Července 2020

Neboť Zeus seslal na Podlesí vytrvalý déšť, musely se všechny dnešní činnosti zastřešit, a tak se prověřovaly nejen znalosti, ale i umělecké nadání  

GALERIKUS

Vážení čtenáři, rádi bychom Vás informovali o nově otevřené galerie Proboha!, která otevřela své celty dnes dopoledne. Mladí umělci ve družinách vytvořili po snídani pozoruhodná díla jako medúzu, Minotura, Venuši, Hermése u sloupu se zutou botou, vázu a mnoho dalších. Své výtvory hodnotili družiny přísným kritickým okem navzájem, přičemž největší umělecký cit má družina Černá. Galerie je otevřena každý den bez omezení, a to i v noci, kdy vás provedou naše hlídky. Určitě stojí a návštěvu!

Dále se soutěžilo v poznávání dřevin na družiny a jednotlivce, obě disciplíny vyhrála družina Zelená.

Družiny dále bojovaly se znalostí sochařského umění po světě, největší přehled měla opět družina Černá, zřejmě je při sobotě políbila múza.

Odpoledne po šlofíku do programu zasáhl Zeus, a tak se hrála elektrika. Nejlepší proud měla družina Modrá.

V teepee se dále ověřovala rychlost a rozum hrdinů prostřednictvím soutěže Kdo to?

Navečer se nám opět vrátil Poseidon ze své druhé šichty, a tak se mohly uskutečnit SOPOTY, kde se zpívalo o stošest na jednotlivce, dua a vícečetná uskupení. Hrdinové budou muset ještě trochu naladit, protože porotci jsou přísnější než v Superstar a konkurence je veliká.

 1. Července 2020

Budíček, rozcvička, nástup… vše prostě normálka, jako vždycky. Jenže potom se Podlesí zahalilo láskou. Přišla totiž Afrodita, bohyně z mořské pěny zrozená. Družinám dala nelehký úkol, postavit sopku z bahna, kterou měli později vyžít na výrobu pěny z jedlé sody a octu. Během dopoledne se začal hrát Softball a Boj o míč. Po statečných výkonech se všichni vydali na oběd. Jako vždy to byla výborná bašta uzené maso s bramborovým knedlíkem a zelím.

SVATBA

Po obědě si členové chvilku odpočinuli a pak Afrodita opět zatahala za nitky osudu. Julča a Kili, Nikol a Adam. Tito zástupci družin a slavných Řeckých rodů byli vyzváni, aby se ustrojili, určili si svědky a vyrobili své snubní prsteny. Mezitím svatebčané šli na Olymp, aby vyzdobili slavobránu a přichystali vše potřebné k obřadu. Mimo jiné si vyrobili i slavnostní vavřínové věnce. 

A pak to přišlo! Svatebčané a bohové se usadili k slavobráně, vystrojeni do batikovaných triček. Nevěsty a ženichové spolu s Afroditou kráčeli pomalu k oltáři. Nervozita v nich byla patrná hned na první pohled, ovšem šli hrdě a radostně, tomu nasvědčovaly i honosné róby a doplňky, které je zdobili. Rádcové se chopili role oddávajících a zpečetili lásku těchto dvou párů jako právoplatný sňatek, posvěcený Afroditou. Jakmile obřad a svatební tradice skončili, přišlo další překvapení.

Křtění

Přesunuli jsme se k hrázce a za známého zvuku klapajících kamínků začali rádci vyzývat nováčky, aby poklekli na s láskou natrhané kopřivy a pasovali je na různé funkce pracovníků na Olympu.

Po dojemném odpoledni přišla na řadu teplá sprcha, večeře a večer promítání v týpku.

 1. Července 2020

Po obvyklých ranních peripetiích se družiny opět vrhly na softbal.  Povedlo se spoustu opravdu pěkných odpalů a také pár dobře zahraných rychlých outů.  Následně se dohrával také boj o míč, všichni se rvali a bojovali jako opravdoví hrdinové. Věříme, že po takovémto tréninku bude mít zlý Kronos s družinami vážný problém.

Poté byli hrdinové posilněni buchtičkami s krémem. Hrdinové věděli, že kouzelný vanilkový krém jim dodá nadlidskou sílu. U výdejního pultu se tvořily takové fronty na přídavky, jaké Řecko ještě nezažilo.  Po buchtičkách se slehla zem!

Odpoledne bylo zase věnováno troše umění. Družiny si připravovaly svá divadelní představení, vyráběly rekvizity a zkoušely kostýmy. Všichni byly tak zabráni do příprav, že se málem zapomnělo bojovat o přízeň boha vína Dionýsa.

Dionýsos přišel požádat hrdiny o co jiného než o pomoc se sběrem hroznů. Patrně už mu docházelo víno, a jelikož přišel silně podnapilý, nejspíš ho všechno sám vypil.

Hra byla opravdu chaotická, družiny běhaly pro šťavnaté barevné hrozny, vzájemně si je kradly, bily se o ně a hádaly se. Několik hrdinů se dokonce rozhodlo za úplatu bojovat pro jiná družstva!

Dionýsos byl však spokojený, dostal své víno a opojený se válel opodál.

Na večeři měli hrdinové za úkol opéct si špekáčky. No některým už rozdělání ohně dělalo nemalý problém!

Dalším programem bylo předvedení divadelních představení.  V našem táboře se našlo několik opravdu talentovaných herců!

Následovaly večerní Dionýsovy slavnosti. Pouštěla se hudba a zpívalo se karaoke. Pár hrdinů se opilo (oranžádou) až do němoty a tančilo na stole. Ale v tom nejlepším se má přestat a tak Dionýsos vyrval napájecí kabel a šlo se spát.

 1. Července 2020

Čtrnáctý den tábora uvítalo hrdiny přívětivé počasí, bodejť by ne, když mu velel sám bůh slunce Helios. Rozcvička začala zostra koulením pneumatik do kopce, náhradní kolo se vždycky hodí, že?  A jelikož se ukázalo, že dvoukolky by mohly být v blížícím se boji proti Kronosovi problém, rozhodl se Helios pro program v sedle. Sám se vyhříval na svém slunečním voze a škádlil hrdiny slunečními paprsky na víčkách při plnění Heliovy povinnosti. V I. části soutěže družiny štafetově projížděly překážkovou dráhu na čas, nejrychlejší byla družina Hnědá. II. část Heliovy povinnosti byla ostřejší, družiny již neměli dráhu jen pro sebe, ale na startu se sešli zástupci všech družin najednou. V hromadě těl a vraků se do cíle doškrábala družina Černá. To už ale následoval oběd a odpolední siesta. Když si hrdinové poskládali svá těla dohromady, opět je Helios vyzval k osedlání svých ořů a jelo se prozkoumat nedaleké okolí Podlesí. Udatní obyvatelé našeho údolí navštívili místní hřbitov, kostel ve Staré Vodě, kde uctili své spolubojovníky, kteří mají krvavé šrámy podřené lokty a kolena z bitev s příkopy a zatáčkami, neb si mysleli, že jim příkopy a potoky ustoupí. Při průjezdu Hanka nezvládla řízení a padla i se svým ořem. Kouzelná voda ze studánky ve Staré Vodě ji však uzdravila velmi rychle, a tak mohli všichni pokračovat do ukrutného kopce k bunkrům. Po cestě bohové ještě zahojili bebínko Kiliho oře.

I cestou vzhůru se bojovalo, a to štafetově po dvou družinách, které soupeřily, nejrychleji vystoupala, a tak vyhrála soutěž zvanou Heliovo vyjetí z Kolchidy, družina Černá. Helios svými paprsky zavedl naše družiny k nedalekému rybníku, Poseidon však zrovna nebyl doma. Zkusili navštívit aspoň bunkry, ale

ani v nich krom několika mravenců nikdo nebydlel, a to ještě před pár desítkami let bychom tu našli jaderné hlavice namířené na západní státy Evropy. To je vzrůšo, viďte?! A to už se Helios rozhodl, že by courání stačilo a je na čase se vrátit do tábora a ustájit dvoukolky. Cesta zpátky se obešla bez karambolů! Hurá! Ale naši hrdinové vypadali nezdolně, proto si vyzkoušeli, jak to mohlo vypadat, když Zeus srazil Faethóna (syn Helia) do hlubin. Legenda říká, že si půjčil od svého otce Helia sluneční vůz, který neuměl řídit, příliš se přiblížil zemi a sežehl tak pole Saudské Arábie, Sahary a Nubie, a tak se z nich stala poušť. Také projel příliš nízko nad Afrikou, čímž ožehl africký lid, a proto mají Afričané tmavou kůži. My jsme nepouštěli hrdiny na vozy, když sotva ovládají dvukolky, ale pamatujete pneumatiky, které ráno kouleli nahoru? Helios usoudil, že jich již není třeba, a tak je potřeba je dopravit zase dolů, a to bylo úkolem další soutěže nazvané Pád Heliova vozu. Nutno dodat, že nejvíc vykutálená je družina Černá.

Hrdinové následně navštívili zdejší lázně s příjemnou teplotou kolem 11°C  Helioým vozem (Škoda Octavia) byli tak nadšení, že se rozhodli, vyrobit vlastní oře – výsledky najdete v galerii (foto 234 v sekci ostatní táborový život).

A protože byli hrdinové celý den v zápřahu a pomalu to vypadalo na vzpouru, že nemají čas na své tlachy, úklid stanů a jiné bohulibé činnosti, měli večer volnou zábavu. Mnoho z nich usedlo s bohy v teepee a vedli večerní rozpravy, jiní neměli pro dnešek kopců dost a usedli na kopci, aby hlídali celé široké okolí.

SPRÁVA DNE

Ve snu se zjevilo bohyni Artemis, že jídlo za stany odhazuje Athéna! Ta tato nařčení odmítla a hodlá se soudit za pomluvu a urážku na cti.

 1. Července 2020

A zase ten Helios!

Helios poslal i následující den do Podlesí sluneční paprsky, a protože spousta z našich hrdinů nemá, nebo by neměla mít obecnou bezpečnost, řidičský průkaz na trojského koně, dvoukolky ani neumí brázdit vlny jako Poseidon a po karambolu Faethóna odmítá Helios svůj vůz půjčovat, muselo se to vymyslet jinak. Lazský potok, za jehož hudby večer usínáme, má oproti posledním létům nadprůměrou hladinku, a tak volba byla jasná. Našinci vyráběli po družinách Heliův člun. A protože Athéna dnes do snídaně přidala špetku moudrosti, udělali hrdinové nejprve zkušební verzi a do role pasažéra usadili pingpongový míček. Nejkvalitnější vor pro svého námořníka postavila družina Zelená, která jej dopravila od mostu do hrázky a zdolala tak trasu dlouhou asi 100 metrů.

Pokračující Heliův den byl ukončen jak jinak než zářivě…ve světle plamínků slavnostního táboráku, u kterého se zpívalo, hrálo divadlo a veselilo. Mimo krátké scénky družin, kterou měla nejlepší družina Modrá, se bohové rozhodli také zapojit a předvedli příběh Trójské války. Znáte ho? Jak se Persis zamiloval do krásné Heleny, kterou vlastně ukradl jejímu manželovi Mineláovi a ten si pro ni přijel až do Tróje s trójským koněm, ve kterém byli ukryti řečtí vojáci a pobili téměř celo Tróju?

Také jsme stihli vyhodnotit celoroční bodování, nejvíc bodů sesbíral po oddílových akcích během celého roku Honza, z družin se nejvíc činila po celý rok Modrá.

 1. Července 2020

Rozcvičku dnes zkrátilo pár kapek, které nám poslaly mraky nad Podlesím. Hrdinové však nejsou žádná prasáka a rybičku vzorně všichni splnili. Athéna, Zeus a Hera jeli na trh jako každý den (krom neděle, kdy je trh zavřen) nakoupit 6 kg mletého na karbenátky dnes podávané se šťouchaným bramborem. Hrdinové mezi sebou vyvolali boje trvající celý den v následujících disciplínách: dekomlat, ball cup, pinec, flašky, regata, kostka (ano, vše bylo legální, bezpečné a bohové na své hrdiny bedlivě dohlíželi).

Výsledky (první místa za plavčíky, námořníky a kadety):

DEKOMLAT – Fredy, Marek, Vašík

PING-PONG – Vilda, Marek, Eidam

REGATA – Luki, Ryska, Karča

BALL CUP – Luki, Marek, Vašík

KOSTKA – Adéla, Ryska, Vendy

Všem zúčastněným gratulujeme!

A kdo se večer nevypařil v sauně, může si přečíst i dnešní rozhovor  Začněme potěšující zprávou: redaktor této rubriky zřejmě dostane padáka, poté co dokončí rozhovor s Athénou.

R: Co říkáš na letošní děti?

A: Super, jen musí ještě zkrotit dopravní prostředky.

R: A jak radí letošní rádcové?

A: Musím říct, že letos se mimořádně povedli i přes to, že jsou mladí, výborně se o své družiny starají a je s nimi legrace.

R: Kolikátý je to tvůj tábor?

A: Do tolika snad ani neumím napočítat, přestože učím matiku jako vedlejšák. První byl v roce 1984!

R: Byla jsi v Řecku?

A: Na, ale chtěla bych se tam podívat. (Snad si to Poseidon přečte)

R: Jak se Ti líbí role šéfkuchaře?

A: Musím pochválit spolupracovníky včetně babičky a taky všechny kuchyňské.

R: Vzkaz domů?

A: Doufám, že po sobě uklízí, a že něco dobrého uvaří na uvítanou. (Pozn. red.: doma jsou jen kočky)

 1. Července 2020

Dnes bylo u Diových dusno! Zeus si zase neuklidil špinavé fusakle, tak se celý den Hera škaredila a pokoušela celé Podlesí hrozivými mraky. Helios se však nedal zahanbit a pro poslední bitvu s Kronosem postrkoval hrdiny svými dlouhými paprsky. Zeus ale není jediný, kdo neumí uklízet, takže pro některé (celá Hnědá družina) bitva začala klikováním  V tábořišti na hrdiny pak čekalo několik disciplín, které prověřily jejich schopnosti v chození na chůdách, střelbě ze vzduchovky, hodu na kůl, regatě, poznávání dřevin a putování míčku v kruhu. Všechny disciplíny naše družiny úspěšně zdolaly, byť některé po hodinách, kdy nemohli rozklíčovat šifru (posun). Nakonec se však radostně vydaly vstříc hřbitovu ve Staré vodě, kde je již čekal Áres s nelehkým úkolem: najít ztracené zbraně (prak). Od hřbitova je to jen skok ke studánce, kde Hera a Zeus měli vzkaz v lahvi, vzkazem rozumíme náboje, protože bez náboje by byl prak vhodný maximálně jako aport pro Kerberose. A kam dále? To se hrdinové dozvěděli ze skutečného vzkazu… psaného v upravené čínštině.  Trefili byste tam, kde nepadají stíny? Naši hrdinové ano a k Heliovi dorazily postupně všechny družiny.

Odtud se vydaly družiny na Šifrák, kde je již čekal Kronos. Co myslíte, nesnědl i některou z našich družin? Ale vzhledem k tomu, že do tábořiště postupně dorazily všechny družiny v pořadí: Hnědá, Modrá, Černá a Zelená, mohla se večer konat slavnost na počest společného vítězství Bohů a hrdinů. Bohové se hrdinům bohatě odměnili sladkou výslužkou, nekonečnou přízní a nápojem bohů (dětský šampus).

 

 1. Července 2020

A jelikož byl svět již zachráněn aspoň v Podlesí, a že to byl těžký boj, vyzvedli si hrdiny dopoledne rodiče, kteří je odvezli do svých domovů, do jejich teplých postýlek, natřepaných polštářů, teplé sprchy, ke svým čtyřnohým miláčkům a dvounohým příšerám (sourozenci), jak se někteří vyjádřili.

Ale ty příští rok snad pojedou také, tak se budou utužovat rodinné vazby a my už se na všechny těšíme!

Na závěr bychom všem chtěli jménem všeho božstva z Podlesí a Čmoudíku popřát krásné prázdniny plné sluníčka a zábavy! J

 


Přihlásit na výpravu:

Jméno a příjmení(přezdívka):

Účast:

Prosinec

Po Ut St Ct Pa So Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
>
AdministrátorTOPlist
  
© 2007 - 2010 Design by  Jan Dudek - Sněhur