Vítejte u Čmoudíku

Co nás čeká...

Táborová kronika - den po dni 1.-11.7.2020
Datum: 1.7.-18.7.

Vážění čtenáři, protože noviny se nezobrazují úplně ideálně, napište si o ně raději mejlem, třeba na karo.sro@seznam.cz  

 

1. července

Stateční hrdinové se sjeli v dopoledních hodinách do údolí Podlesí, aby pomohli mocnému Diovi a dalším bohům zvítězit v boji proti svému otci Kronosovi . Bude to těžký boj!  Krónos totiž zbavil bohy svých schopností, a tak je to na našich malých odvážlivcích, aby bohy zachránili. 

A tak poté rodiče ponechali své potomky napospas osudu a bohům s drobnými zásobami čítajíc asi tunu řízků, 250 bochníků chleba, jeden vůzek buchet a tři vrchovaté kočáry sladkostí.

A jelikož bylo první dopoledne náročné, museli si naši hrdinové odpočinout při odpoledním Diově klidu, který kazí jen hrdina Fredy zvaný Frederic Hlásný, svým mocným křikem.

SEZNAMICUS

Ráno se neslo v pracovním duchu, hrdinové se zabydlovali ve svých nových obydlích, kde připravovali svou výzbroj do pohotovosti. Posilnili se na to nudlovou polévkou a odpoledním šlofíkem, po kterém před hrdiny předstoupili přítomní bohové na válečnou poradu.

Porady se zúčastnili bohové

vládnoucí v nebi i na zemi:

Zeus – bůh všech bohů, nebe i země, počasí, příležitostně kuchtík

Hera – bohyně manželství, zrození

Athéna – bohyně moudrosti, vládkyně naší kuchyně

Artemis – bohyně boje, vládkyně programu a her

Helios - bůh slunce, rozhodčí bojů, sporů a pří

Dionýsos – bůh veselí, příležitostně stavař

Hermés – posel bohů, práce a šifry všeho druhu

Bohové rozdělili hrdiny do válečných družin: modré, zelené, černé a hnědé, za které budou bojovat na cestě za společným vítězstvím. A protože bohové uzřeli, že družiny mají dosti sil, započnou hry na počest bohů…

 

TĚŠIMUS MAXIMUS – Artemis prohlédla problém v komunikaci, hrdinové se totiž neznají, a to je třeba napravit! Vždy se dva vyvolení ukryjí za oponu a po jejím odhalení musí co nejrychleji uhádnout jméno či přezdívku protihráče na druhé straně opony.

KRADENÍ – kdy se hrdinové rozdělí do dvou skupin a kradou míčky z území protihráčů, ti je však během lovu mohou na svém území zadržet a může je vysvobodit pouze odvážný spoluhráč tím, že se jich dotkne.

JAN KEN PON – dvě skupiny stojí proti sobě, kdy z každé strany vyběhne hrdina a hraje s protihráčem kámen, nůžky, papír, teď, vyhrávající běží dál. Pokud se dostane na druhou stranu, aniž by prohrál s dalšími protihráči, získává bod. To už se ale měsíc usmál na celé Podlesí a hrdinové se usadili do tee-pee na školení bezpečnosti boje s tmou, hygienou a režimem…

 

 

 

 

 

 

 

Informační okénko

Drachma = stříbrné platidlo ve starověkém Řecku, drobnější mince byly označovány jako obulos a chalkoi (měďák)

1 drachma = 6 obulů

1 obulos = 8 chalkoi

 

ROSNIČKA

Zeus při úterku vládl dobře, zřejmě nechtěl ve svém lehkém šatu umrznout, a tak hrdinům dopřával slunečních paprsků a modré nebe.

2. července

Po úvodních ranních rituálech (rozcvička, rybička, snídaně) proběhl ranní nástup, ještě bohužel bez krojů. Následně se ujal velení válkychtivý bůh Ares. Jelikož se družiny nejprve musely na samotnou válku ozbrojit, proběhla úvodní hra, kde se celá družina ocitla ve tmě a pouze za doprovodu hlasů rádců museli najít cestu ke svým zbraním. Následně mohlo dojít na samotnou bitvu (kradení šátků s pomocí štítů a míčků). Z těchto skvělých bitev vyšel jasný vítěz v podobě družiny Černé. Během volného času mezi jednotlivými bitvy se členové učili morseovku, značení a dřeviny, po obědě se dále hrabalo seno, sekalo dřevo, stavělo ohniště a další práce. Vybraní hrdinové se během

 

odpoledního klidu seznámili s Mary, na které cvičili jízdu na koni. Holka byla poslušná a šlo nám to skvěle, konečně se na

Olymp nebudeme muset škrábat po svých!

Večer bohové usedli s hrdiny ke společnému ohni v tee-pee a pěli oslavné písně ze zpěvníku bohyně Artemis. Hrdinové se uložili do svých komnat, aby nabrali síly na další den, k tomu jim ještě bohové zahráli na dobrou noc večerku plnou krásných melodií. (autor: Ares, Hera)

 

ROSNIČKA

Zeus nebyl dvakrát dobře naladěn, neboť jej v noci budil Kerberos, kterého hlídá Hádovi (pozn. Redakce: Hádes = bůh podsvětí), a tak se nad Podlesím střídaly mraky se sluníčkem, když den zachránila Athéna a knedlík s vepřovým masem ve smetanové omáčce. J

3. července 

Ráno proběhla rozcvička a práce – kůň nás sice opustil, ale seno se samo nepohrabe ani neuskladní.

Dopolední program doprovázela haka a boj o šátek.

Haka – jedna družina brání v poli, druhá se snaží hodit míč co nejdál a ukrást co nejvíce met, aniž by byli vyoutováni.

Boj o šátek – družiny stojí proti sobě, nejudatnější hrdina vyběhne doprostřed pole, kde je šátek, který se snaží ukrást, aniž by jej soupeř zastavil.

Hrdinové se také vzdělávali ve dřevinách a rostlinách, aby se dobře orientovali v lese a místo Kronose je nezabilo vraní oko.

 

Athéniny hry                   Jelikož bojů bylo už dosti, rozhodla se Athéna prověřit mozkové závity družin. Nejdřív musel každý člen vyplnit kvíz. Z výsledku nebyla Athéna nadšená, nejlépe si vedla družina Černá (Honza, Buben, Natálka, Kili, Olivka, Linda, Hanka). Athéna prověřila i rodnou řeč družin…nejkratší zobák měla družina Zelená (Vendy, Eidam, Ryska, Lenka, Luki, Adélka, Fredy). Schválně…znáte význam slov skuba, kožuch, cyp, fajront?

Athéna hrdinům podarovala trochu moudrosti pro třetí hru, kdy bylo úkolem zabít medúzu. Té se však nikdo nesmí podívat do očí, jinak zkamení. Athéně se dnes halušky povedly, byla tedy v dobrém rozmaru a půjčila hrdinům svůj kouzelný štít se zrcadlem, který pomohl k vítězství družině Hnědé (Vašek, Salám, Anet, Bobek, Prcek, Tejna, Jarda).

 

POVIDIKUS

Počínaje dnešním dnem Diův blesk uvádí rubriku povidikus, ve které náš písař vyzpovídá jednoho z hrdinů. Začínaje sličnou bojovnicí Lindou od potoka.

R: Jak se máš?

L: Dobře.

R: Počasí nepřeje, co tvé boty?

L: Nějaké suché ještě mám.

R: Slyšeli jsme, že je to tvůj 1. tábor, jak se Ti líbí:

L: Dobře.

R: Jak Ti chutná Athénina kuchyně – dobře? Co by sis dala?

L: Dobře… Mmm…dort!

R: Máš ráda olivy?

L: Moc ne, spíš Olivka. (pozn. red.: Olivka = sestra Lindy)

R: Který je tvůj oblíbený bůh?

L: Jména už nevím. (Po nápovědě zjistila, že neholduje vínu, takže s Dionýsem prý kamarádit nebude.)

R: Víš, kdo je Kerberos? Jak se Ti líbí místní Kerberosové?

L: Nevím, já totiž nevím nic. (Poté redakce vysvětlila, že jde o psa, nestačíc ani doříct, že má tři hlavy a dračí ocas, Linda se ptala, zdali jej může pohladit…)

R: Jak by ses dostala na Olymp?

L: Hmmm…ochočím si Olivku a ona mě tam vynese. Dnes mě taky nosila po táboře.

R: Co je to tzatziki? Nebo co by to mohlo být?

L: No nevím, mohl by to být ten dort a pro mě!

R: Během rozhovoru vyplynuly nějaké pikantnosti…jaké?

L: Hraju na violončelo. A chci hrát na basu. A miluju Bruna. (pozn. Red.: ne Marse!, redakce totožnost zná, ale musí chráit soukromí našich hrdinů)

R: Děkujeme za rozhovor, teď mazej do teepee zpívat!

L: Rozkaz J

 

4. července

Po klasickém ranním úvodu si hlavní slovo vzal Hermes (posel bohů, bůh důvtipu, obchodníků a podvodníků), který byl pověřen Diem, aby hrdiny připravil na informační válku s titánem Kronem. Hermes si proto pro hrdiny připravil 4 úkoly, které v průběhu celého dne plnili.

 

1. Úkol – Zkouška důvtipu

V prvním úkolu musely družiny uhodnout čtyřmístný barevný kód, který štafetově hrdinové zadávali. Po zadání celé kombinace jim Hermes řekl, jestli se některá jimi použitá barva v kódu nachází a případně jestli je na správné pozici. Poté družina hádala dál.

Nejdůvtipnější se ukázala být družina Černá.

 

2. Úkol – Obchodní dovednosti

Hermes si vymínil, že i obchodní dovednosti jsou v informační válce potřebné, jelikož ne vždy se dají informace získat zadarmo. Hrdinům tedy rozdal počáteční kapitál a nechal je po dobu 10 dní obchodovat na místní burze
(6 místních obchodů) s Dřevem, Uhlím, Rybami, Vínem, Zlatem a Drahými kameny. Nejlepšími obchodníky byli Olivie, Ryska, Honza a mezi družinami Černá.

 

3. Úkol – Vysílání zprávy

Dalším Hermovým úkolem pro družiny bylo vyslání zprávy na dálku bez použití slov. Družiny se rozdělily na dvě půlky a střídavě k Hermovi běhali pro jednotlivá slova zprávy, která pak vysílali druhé polovině, dokud ji nevyslali celou. Družiny využily Morseovu abecedu a nejlépe si vedla Modrá.

 

4. Úkol – Pašování zprávy

Finálním a nejtěžším úkolem, který hrdinové museli splnit, bylo propašovat zprávu skrz lesní území obsazené Kronovými příšerami.

Kronos nezískal celou zprávu, tak každý hrdina mohl přenášet jen jedno slovo z celé zprávy. Pokud byl chycen příšerou, tak slovo musel odevzdat a vrátit se pro jiné. Bohužel žádná družina nezvládla přenést celou zprávu, ale nejvíce slov přenesla družina Hnědá

POVIDIKUS

Rubrika povidikus dnes vyzpovídá Dia.

R: Pane Zeus, jak se dneska máš?

Z: Život je pohoda, život je fajn.

R: Kolikátý je to váš tábor a jak se vám líbí?

Z: 26:!!! A je to fajn, fajn, fajn, fajnový, vozím s sebou hity tutový.

R: Jak Ti chutná Athénina kuchyně?

Z: Co si navařím, to si i sním.

R: Na co byste měl chuť?

Z: Čokoládovou zmrzlinu.

R: Máš rád olivy a řecký salát?

Z: Ne. Ne! Stop olivám!

R: Byl jsi někdy v Řecku?

Z: Ne a ani tam Heru nevezmu, je tam moc indiánů a kokosů. (Pozn. Red.: Další otázku: Kde leží Řecko? přeskakujeme, kdo ví, co bychom se dozvěděli.)

R: Tvůj oblíbený bůh?

Z: Zeus a Radegast. (Pozn. Red.: Hera se urazila, ale je profesionál, Dia zabije později!)

R: Co říkáš na rádce?

Z: Mají před sebou výtečnou budoucnost! (Pozn. Red.: Zeus má i věštecké schopnosti)

R: Co říkáš na místní Kerberose?

Z: Trissinka je můj miláček.

R: Co je to tzatziki?

Z: Jo, to mi nechutná!

R: Jak se dostaneš na Olymp?

Z: Postavím si schody z bas od piva.

 

5. července 

Dnes nás budily sluneční paprsky, a tak nic nebránilo rozcvičce ani celodennímu programu, kterému vládl Poseidon -  vládce moří. Hrdinové vytáhli své dvoukolové oře a vyrazili na nedalekou přehradu do Budišova. Zde Poseidon hrdinům půjčil své kánoe a kajaky a ti trénovali vodní bitvy. V závodech na lodích vyhrála celkově družina Modrá, z jednotlivců pak Fredy (plavčík) Marek (námořník) a Salám (kadet).

POVIDIKUS

Rubrika povidikus dnes vyzpovídá Dia.

R: Jak se máš?

B: V pohodě.

R: Kolikrát jsi už byl na čmoudíkovském táboře?

B: Teď jsem potřetí.

R: Co říkáš na Athéninu kuchyni?

B: Nooo…nooo… Zeus by se mohl polepšit!

R: Na co bys měl chuť?

 

B: Něco nezdravého, přesmaženého! (Pozn. Red.: včera byly řízky, ale s kaší s pórkem)

R: Byl jsi někdy v Řecku?

B: Ne, ale chtěl bych se tam podívat.

R: Kdo je tvůj rádce a co na něj říkáš?

B: Honza – černá družina říkáme mu smajlík, zatím veselý J a navíc s brýlemi vypadá jak agent FBI.

R: Co to je tzatziki?

B: Jikry. Nemo a jeho partička.

R: Jak se dostaneš na vrchol Olympu?

B: Dejte mi tatranku a já tam vyběhnu.

R: Jak si vedete jako družina?

B: Na to, že jsem podrádce, vůbec nevím, Honza by mě prý musel zabít, kdyby mi to řekl.

Během rohovoru se Buben nedotkl země, přítomný Kili pohřbil Janu.  Hera.

 

6. července¨

 

Ten čas ale letí, někteří hrdinové žijí mezi bohy už týden, a jelikož Zeus a Poseidon usoudili, že jsou již dostatečně zdatní, uspořádají na počest bohů olympiádu, kde naši hrdinové poměřovali svoje dovednosti a schopnosti v násle- dujících disciplínách: discgolf, luk, ementál, švihadlo vpřed a vzad, potápka, odpalový softbal, fotbalové hrátky, blechy, šipky, granát a kůl. Mezi skvělé výkony, které je třeba zmínit, patří: Prcek a Maruš a jejich švihadlo vpřed s 98 přeskoky, dále při potápce (zadržení dechu) Ryska 48 vteřin a Honzík 55 vteřin.

115 KNEDLÍKŮ

Tento den se rozšířilo složení bohů, jelikož dorazila Afrodita – Terka a nepřijela s prázdnou. Celý včerejší den totiž připravovala vynikající borůvkové knedlíky. A všech 115 knedlíků zmizelo rychlostí blesku.

 

FILMOVÁ NOC

Z důvodu nepřítomnosti našich kytaristů došlo také na filmovou noc. A výběr filmu byl zcela jasný Percy Jackson: zloděj blesku.

POVIDIKUS S VENDY

R: Jak si užíváte přízně bohů, které jste získaly? V: Nevím, jelikož jsme se žádné přízně zatím nedočkali.

R: Plánujete nějaká družinová zlepšení? V: Plány jsou, ale družina má své vlastní plány, takže uvidíme. R: Přízeň, kterého boha byste chtěly získat? V: Alespoň jednu, nezáleží od koho. R: Jak jdou přípravy na divadlo? V: Výborně našim hrdinou bude Théseus. R: Tvůj oblíbený bůh? V: Odysseus. R: Nejlepší člen tvé družiny? V: Ryska, snaží se a je chytrá a i přes bolavý kotník je pro nás oporou.

 

Áres

 

7. července

Dnešní budíček byl dosti netradiční.  Balů přesně o půl 8 vzbudil tábor a Kraťas o chvíli později začal pískat v morseovce zprávu od samotného Hefaista. Jejich úkolem bylo co nejdříve rozdělat oheň na svém ohnisku a přepálit provázek. Tento nelehký úkol, i přes zvlhlé dřevo, zvládli nejrychleji hrdinové z Modré.

Po ranním vydatném životabudiči, následoval souboj hrdinů v přetahu lanem a dalším kolem soubojů v ringo a boj u kůlu.

Po chvíli strávené odpočinkem a občerstvením, se bojovníci zamysleli, jak ze 3 svíček vyrobit jen 1, zato dlouho hořící. S tímto úkolem si nejlépe poradili hrdinové z Hnědé. Ve volných chvílích před obědovou pauzou, se věnovali zlepšováním se v družinových dovednostech.

Po vydatném a velmi chutném obědě se zde ukázal i dramaturg aby podal podněty Zelené s přípravou jejich vystoupení. Následovalo další kolo soubojů a poté se hrdinové odebrali na výpravu k vojenským bunkrům. Zde se dozvěděli, že aby si získali náklonost Hefaista, musí mu obětovat „křupavou topinku“.  Cenila se nejen rychlost ale i kvalita daru.  A hrdinové z Černé jednoznačně Hefaistovi radost udělali.

Posledním úkolem bylo pronést božský dar, v podobě zapálené svíčky, náročným terénem a navíc jeden každý člen družiny.

Po návratu do tábořiště následovala očista těla.

S příchodem večera se hrdinové odebrali do teepee, kde nejen zjistili, jak si poradil HON NA KALEDONSKÉ KANCE

Meleagros, syn kaledonského krále, kterému byl kanec za trest do země poslán uraženou Artemis, se rozhodl zbavit kraj strachu a kance zabít. Báje praví o šípu Atlanty, který kance zabil. Aby bohyně však nabrala svou sílu zpět, musel se hon po několika staletích opakovat. Kance ulovili hrdinové z Ithaky.

UZLAŘSKÁ REGATA

Rádcové měli spoustu práce v kuchyni a jejich absence družiny poznamenala. Družiny obstály při uzlování v dvojících lépe než jako samostatné jednotky.

Regatu vyhrává Modrá.

LOVECKÁ STEZKA

Bohyně Artemis potřebovala vycvičit zdatné lovce. Stezka byla zaměřená na střelbu a trefu. Důležitá byla rychlost a přesnost.   Mezi nejlepší patřil Marek s časem 13:20, následovala ho námořnice Ryska (13:24), kadet Honza (16:47), plavčík Vilém (18:50).

TOUSTY

Družinám nakoupil Rosťa potraviny dle jejich požadavků. Prohlubovali své kulinářské schopnosti a kreativitu. Podle chuti byly nejlépe ohodnoceny tousty Zelené a vzhledem Modré.

POVIDIKUS

Dnešní díl povidikusu bude speciál výtah z rozhovoru s Adélkou. Dozvěděli jsme se, že je to její první tábor, líbí se jí skvěle. Často chodí do páry, tak se jí saunu hodnotí suprově. Má ráda, Olivku, jen ji štve, že pořád vyhrává. Večeře byla dobrá, po ní si dala kokino, ale jen jedno, aby jí nebylo špatně. Nejvíc jí chutnaly na táboře špagety a všechny polévky. Na kole se zlepšuje, puchýř z první jízdy se hojí, takže palec sekat nebudeme, ačkoli se Kerberos už těšil na svačinku.

Vzkaz domů: Zdravím mamku, taťku a Markétku. Až přijedu, pojedeme stanovat. Adélka a Marek

8. července 

Budíček a rozcvička, potom ranní rybička, na snídani chléb a sýr, k tomu z čaje elixír. Dopoledne plné zvládla snadně, jako had plazí se po ladně. To už ale Hera chtěla, aby nejlepší  

2  drachmy                                                9. července 2020

 

 

 

 

Drby, tlachy, informace a co se šustne v Podlesí

 

 


her, po sváče to rozjedem, dohrajem ringo  taky kůl a už je jedné půl, tak si dáme maso s rýží, odpolední siesta už se blíží. Není ale všecky, dámy běží pro necky, barvíme trička batikou, už dlouho se hrdinové nepotýkali s matikou.

A tak Hera střádá plány, pak jsou čísla počítány, hledají je v teepee, ne každý se dovtípí, kolik je tří násobilka, není tupá jenom pilka. Zelená tak byla první, Hnědá ty si klidně trhni.

Tak zkusíme křížovku boží, Černá křičí: „u nás hoří“ a mají to všechno správně, čtyři body mají zdárně.

Svačina nám síly dodá a Pythón se možná poddá, ne však, ale bez boje, tak přichází souboje: ocas hadí narostl každé družině, přijít o něj může však ve vteřině.  Byla to mela, to bych řekl, Jarda se nám trošku lekl, držet spolu jako had, není přece jenom tak. Modrá to však

trakař měla. Na dvě přední hrdinové padnuli, aby se trochu pohnuli, pak je chytli za zadní, jen trakaři nespadni. Naše malé bojovnice, šlo jim o něco více, nežli našim hrdinným pánům, vydaly se vstříc polím a lánům. Vyhrála družina Modrá, byla prostě nejvíc dobrá.

Ještě hráli kimovku, to jsou věci na schovku, předtím je vidí jen chviličku, pak musí namáhat hlavičku, v paměti hodně pátrati či trošičku hádati. Paměť sloní měla Černá, své družině vždycky věrná.

To by Zeus mohl odkoukati, ne své ženě zatloukati.

Protože byl program dlouhý, noviny jsme dneska skrouhli, na rozhovor se můžete těšit zase zítra, přejeme Vám krásná jitra.

10. července

VODNÍKUS                                           Zeus se umoudřil a poslal hrdinům slunce a krásných 27°C. Poseidon

 

zavelel rozdělit hrdiny na pozemní a

vodní osádku a hurá do bitev. 8člennou vodní posádku si vzal sám na starost a vyrazili trénovat boje na Moravu, po níž urazili cestu dalekou 13 km z Hanušovic do Rudy nad Moravou. Flotila čítala 8 kajaků a dvě nafukovací kánoe, které obsadila Artemis a Arés, Poseidon a Radim. Do kajaků usedli: Nikol, Vašík, Honza, Prcek, Marek, Ryska, Tejna, Salám. Poseidon zařídil na řece Moravě dobré vlny, protože lodníci byli rychlí jako Diův blesk. Nebo že by byli tak šikovní? V každém případě to bylo super, voda čistá a tak akorát. Brzký návrat však narušila pokažená pozemní doprava kousek od tábora, když dodávka odešla do věčných lovišť Artemis. Asi silenblok. Ale profi odtah byl okamžitý. Pro trosečníky zbylo i něco večeře, ale měli na mále!

Druhou půlku hrdinů jsme také poslali k vodě… na svých dvoukolkách nejdřív vyrabovali místní tržnici, potom dojeli k cílové přehradě v Budišově, kde se čvachtali celé dopoledne. Následně se přemístili do zdejšího kempu, kde proběhla drsná bitva v minigolfu, ve které vyhrála z plavčíků Linda, z námořníků Bobek a z kadetů Karča. Z vedení a celkově nejméně úderů nasázel Zeus. Mezi hrdiny se však šušká, že mu míčky do jamek strkal Kerberos, kterého si Zeus už zcela ochočil. ŠKANDÁL

Právě náš vyzvědačský pes vyčmuchal nejnovější drb z Podlesí! Žije mezi námi čuník! Usvědčili jej naházené chleby a okousaná broskev v křoví za stany. Po pachateli je vyhlášeno pátrání, místní strážci prosí veřejnost o spolupráci. Pachatel je zřejmě ozbrojen zbytky ze snídaně (chleba s máslem a marmeládou). O ekologickou likvidaci důkazů se postaral Kerberos.

                        Hera

11. července 

Neboť Zeus seslal na Podlesí vytrvalý déšť, musely se všechny dnešní činnosti zastřešit, a tak se prověřovaly nejen znalosti, ale i umělecké nadání  J GALERIKUS

Vážení čtenáři, rádi bychom Vás informovali o nově otevřené galerie Proboha!, která otevřela své celty dnes dopoledne. Mladí umělci ve družinách vytvořili po snídani pozoruhodná díla jako medúzu, Minotura, Venuši, Hermése u sloupu se zutou botou, vázu a mnoho dalších. Své výtvory hodnotili družiny přísným kritickým okem navzájem, přičemž největší umělecký cit má družina Černá. Galerie je otevřena každý den bez omezení, a to i v noci, kdy vás provedou naše hlídky. Určitě stojí a návštěvu!

Dále se soutěžilo v poznávání dřevin na družiny a jednotlivce, obě disciplíny vyhrála družina Zelená.

Družiny dále bojovaly se znalostí sochařského umění po světě, největší přehled měla opět družina

Černá, zřejmě je při sobotě políbila múza.

Odpoledne po šlofíku do programu zasáhl Zeus, a tak se hrála elektrika. Nejlepší proud měla družina Modrá.

V teepee se dále ověřovala rychlost a rozum hrdinů prostřednictvím soutěže Kdo to?

Navečer se nám opět vrátil Poseidon ze své druhé šichty, a tak se mohly uskutečnit SOPOTY, kde se zpívalo o stošest na jednotlivce, dua a vícečetná uskupení. Hrdinové budou muset ještě trochu naladit, protože porotci jsou přísnější než v Superstar a konkurence je veliká.

 

 


Přihlásit na výpravu:

Jméno a příjmení(přezdívka):

Účast:

Srpen

Po Ut St Ct Pa So Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
>
AdministrátorTOPlist
  
© 2007 - 2010 Design by  Jan Dudek - Sněhur